Notowania

program mieszkaniowy pis
01.06.2016 10:26

Szydło: W czerwcu prezentacja programu mieszkaniowego i decyzja ws. zmian w podatkach

Także w czerwcu mają zostać zaprezentowane założenia reform w sektorach zdrowia i edukacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Program mieszkaniowy Mieszkanie+ zostanie zaprezentowany na początku czerwca - zapowiedziała premier Beata Szydło. Pod koniec miesiąca zapadnie decyzja, czy wprowadzony zostanie jednolity podatek, który miałby połączyć PIT i składki na ZUS. Także w czerwcu mają zostać zaprezentowane założenia reform w sektorach zdrowia i edukacji.

- Do końca roku mamy do zrealizowania jeszcze kilka bardzo ważnych reform. Na początku czerwca zostanie zaprezentowany program mieszkaniowy "Mieszkanie+". To kolejny krok w kierunku wspierania rodzin. Dzięki temu programowi każda rodzina w Polsce, nawet o przeciętnych dochodach, będzie miała szansę na własne mieszkanie - powiedziała Szydło w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Jak oceniał niedawno ekonomista Coface w Europie Centralnej Grzegorz Sielewicz, program Mieszkanie+ może być motorem wzrostu dla sektora budowlanego. Wskazywał, że znane na obecną chwilę założenia, w tym rozwój rynku mieszkań na wynajem, wydają się racjonalnym rozwiązaniem, sprzyjającym mobilności wewnętrznej i zwiększeniu atrakcyjności tego segmentu rynku.

- Ponadto pracujemy nad wdrożeniem w Polsce zupełnie nowego systemu podatkowego. Naszym założeniem jest wprowadzenie jednego podatku. Pod koniec czerwca będziemy mogli powiedzieć, czy się na to zdecydujemy. W tej chwili prowadzone są prace eksperckie - wskazała także premier.

Ostatnio "Dziennik Gazeta Prawna" podał - powołując się na głównego ekonomistę ZUS, który kieruje zespołem ekspertów w sprawie podatku, Pawła Wojciechowskiego - że pracując nad jednolitym podatkiem rząd rozważa także zmianę struktury klina podatkowego.

- Na koniec tego roku planujemy reformę sądownictwa. W czerwcu założenia zmian systemowych przedstawią także minister zdrowia i minister edukacji. Ponadto to, co obiecywaliśmy w kampanii, czyli obniżenie wieku emerytalnego. W sejmie jest projekt prezydenta Andrzeja Dudy, sądzę, że do końca roku zostanie on przyjęty - podsumowała Szydło.

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt ustawy zakładający przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn jeszcze we wrześniu ub.r.

Tagi: program mieszkaniowy pis, giełda, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2016

p!otr3mam kciuki aby wszystko się udało !

01-06-2016

Jarosław Wielki K.Niech Szydło sprecyzuje , że ustawa mieszkaniowa będzie dotyczyła tylko działaczy PiS ich rodzin no i oczywiście księży - bo to kanon tego rządu … Czytaj całość

01-06-2016

MuchorTeraz trzeba będzie ponownie zacząć rozdawnictwo, aby zatrzymać spadające poparcie dla PiS. A to, że dzieci będą za to wszystko zapłacić (tegoroczny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)