Notowania

eurobank
15.05.2017 06:06

Związkowcy z Eurobanku będą pikietować pod Societe Generale

Powodem protestu są złe warunki pracy, brak dialogu społecznego i dyskryminacja ze względu na przynależność do związku zawodowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Grabowski/REPORTER)

Pracownicy Eurobanku należący do związku zawodowego NSZZ"Solidarność" zapowiedzieli na poniedziałek na godz. 16 pikietę przed siedzibą polskiego oddziału Societe Generale w Warszawie. Powodem protestu są, jak mówią, złe warunki pracy, brak dialogu społecznego i dyskryminacja ze względu na przynależność do związku zawodowego.

Współorganizatorem protestu jest Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność". Jak powiedział przewodniczący sekretariatu Alfred Bujara, zatrudnieni skarżą się na niskie płace i przeciążenie pracą.

Alfred Bujara zaznaczył, że Eurobank jest częścią francuskiej Societe Generale Group. Wyjaśnił, że podpisała ona porozumienie ramowe o współpracy ze światową konfederacją związków zawodowych z sektora finansów i ubezpieczeń UNI Global Finance.

W krajach Europy Zachodniej Grupa dba o dobre stosunki z pracownikami i organizacjami i jest zaniepokojona sytuacją pracowników Eurobanku.

Tagi: eurobank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2017

MakolągwaCiekaw jestem ilu z tych związkowców wciskało tzw kredyty chf. Niech się wilki powygryzają.

15-05-2017

specTo prawda. W centrali Eurobanku, specjaliści z 5-10 letnim stażem zarabiają dokładnie tyle co pracownicy Biedronki i Lidla !!! (nie żartuję i nie … Czytaj całość

15-05-2017

NygraTa nazwa kojarzy się z , no czym , proszę powiedzieć ?

Rozwiń komentarze (25)