Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

WAŻNE:
Zarobki w Polsce rozczarowały. GUS podał dane

Rząd kapituluje. Policjanci dopięli swego

Rząd kapituluje. Policjanci dopięli swego

Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Emerytura w 45. roku życia, pełna pensja nawet na zwolnieniu lekarskim i podwyżki. MSWiA, według informacji "Gazety Wyborczej", chce spełnić większość postulatów związkowców ze służb mundurowych.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wystraszył się planowanej wielkiej manifestacji mundurowych i w piątek, 21 września, uległ żądaniom Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych skupiającej m.in. policjantów, strażaków i pograniczników – pisze "Gazeta Wyborcza”.

Czytaj również: Wpływy z mandatów mniejsze w sierpniu o połowę. Przez protest policjantów

Choć szczegóły rozmów związkowców z rządem nie zostały ujawnione, "Wyborcza" dotarła do propozycji MSWiA, które minister Brudziński złożył policjantom.

Z informacji dziennika wynika, że rząd wycofa się z trudnej reformy, którą w 2014 roku przeprowadziła koalicja PO-PSL, która m.in. zrównała uprawnienia mundurowych z cywilami choćby przyznając im 80 proc. pensji na L4. Po roku obowiązywania ustawy, jak pisaliśmy w money.pl, o niemal 30 proc. spadła liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich.

PiS ma przywrócić 100 proc. wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim dla funkcjonariuszy „pierwszej linii”, nadgodziny wypłacać również w 100-procentowym wymiarze oraz dać podwyżki - podaje "Wyborcza".

 

 

Zobacz również: Przepracowani i zmęczeni. Policjanci w Polsce są na skraju wytrzymałości

O jakich podwyżkach mowa? Chodzi o 610 zł, które w przyszłym roku mają zostać wypłacane w dwóch częściach - od 1 stycznia i od 1 lipca 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

związki zawodowe, policja, mudurówka
Czytaj także
Polecane galerie
Wolf
2018-10-03 17:43
Kapiszona odpustowego dopadl cykor,brawo policjanci
faja 43
2018-10-03 17:35
Co to za dziwny facet w mundurze i z takimi kudłami , niech te swoje kudły zetnie albo mundur ściągnie .
faja 43
2018-10-03 17:31
Myślałem że ludzie są równi .
Pokaż wszystkie komentarze (531)