Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd kapituluje. Policjanci dopięli swego

Emerytura w 45. roku życia, pełna pensja nawet na zwolnieniu lekarskim i podwyżki. MSWiA, według informacji "Gazety Wyborczej", chce spełnić większość postulatów związkowców ze służb mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wystraszył się planowanej wielkiej manifestacji mundurowych i w piątek, 21 września, uległ żądaniom Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych skupiającej m.in. policjantów, strażaków i pograniczników – pisze "Gazeta Wyborcza”.

Choć szczegóły rozmów związkowców z rządem nie zostały ujawnione, "Wyborcza" dotarła do propozycji MSWiA, które minister Brudziński złożył policjantom.

Z informacji dziennika wynika, że rząd wycofa się z trudnej reformy, którą w 2014 roku przeprowadziła koalicja PO-PSL, która m.in. zrównała uprawnienia mundurowych z cywilami choćby przyznając im 80 proc. pensji na L4.Po roku obowiązywania ustawy, jak pisaliśmy w money.pl, o niemal 30 proc. spadła liczba funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich.

PiS ma przywrócić 100 proc. wynagrodzenia na zwolnieniu lekarskim dla funkcjonariuszy „pierwszej linii”, nadgodziny wypłacać również w 100-procentowym wymiarze oraz dać podwyżki - podaje "Wyborcza".

O jakich podwyżkach mowa? Chodzi o 610 zł, które w przyszłym roku mają zostać wypłacane w dwóch częściach - od 1 stycznia i od 1 lipca 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: protest policjantów, związki zawodowe, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2018

LamWystraszyli się,że nie będzie miał kto im tych partyjnych spędów przed społeczeństwem chronić i szpalerem sejm oddzielać od narodu !

22-09-2018

xscsdacTo jest uragajace normalnym polakom którzy ciezko charuja za grosze paranoja a robotnicy do 65 lat co to za kraj

22-09-2018

dfdszrównanie mundórowych z cywilami tak napisane 80 procent chorobowego to my nie jestesmi obywatelami tylko cywilami a kim są ci mundurowi do cholery … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (531)