Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolej
24.09.2018 14:03

Unia da 194 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

Unia Europejska dofinansuje kwotą niemal 200 mln zł prace na 180 przejazdach kolejowych. Główny cel tej inwestycji to poprawa bezpieczeństwa w newralgicznych punktach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Czombik/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Unia dofinansuje naprawy przejazdów w całej Polsce

Inwestycja obejmie prace na 180 przejazdach kolejowych oraz na dwóch przejściach. Znajdują się one na 73 liniach kolejowych na terenie całego kraju. Całość budżetu projektu to 310 mln zł, z czego Unia zapewni 194 mln. O przyznaniu dofinansowania poinformowało właśnie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

W ramach projektu Polskie Linie Kolejowe mają wymienić nawierzchnie na dojazdach, ale pojawić się też mają nowoczesne urządzenia sterujące i zabezpieczające. Jak podaje PKP PLK, w efekcie prac na na 84 przejazdach zakłada się likwidację ograniczeń prędkości.

*PKP szykuje się na inwestycyjny skok. Liczba pasażerów już rośnie w zawrotnym tempie. Zobacz wideo: *

PKP PLK zakłada, że wszystkie prace uda się zakończyć do kwietnia 2020 r. - Celem naszych działań jest bezpieczna, komfortowa i punktualna kolej. Aby ten cel osiągnąć potrzebne są takie działania, jak podpisana dzisiaj umowa na dofinansowanie modernizacji przejazdów kolejowo-drogowych. Niezbędne jest również kontynuowanie kampanii społecznych, które podnoszą świadomość uczestników ruchu drogowego - komentował wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Tagi: kolej, pkp plk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-09-2018

ŁajdactwoNie będzie to wstydem brać od UE? Taki dumny naród, który wstał z kolan i nauczał posługiwania się widelcem Europę, to jest jednak wstyd. Minister, … Czytaj całość

24-09-2018

ObservateurBulwersuje mnie to, ze kraj, ktory nieustannie pluje na Unie, wyludza od Uni takie pieniadze !

24-09-2018

XXXPrzeszło milion złotych na jeden przejazd ... to oni na tych przejazdach HOTELE będą budować???

Rozwiń komentarze (7)