Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBA zawiadomiło prokuraturę ws. wicemarszałka woj. wielkopolskiego

35
Podziel się:

Jak podał, CBA podejrzewa przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy tworzeniu grup oraz nieprawidłowości dotyczące dofinansowania dla nich z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości 16 mln zł.

CBA zawiadomiło prokuraturę ws. wicemarszałka woj. wielkopolskiego
(AGENCJA SE/East News)
bECuOjqZ

CBA wystąpiło z zawiadomieniem do prokuratury przeciw wicemarszałkowi woj. wielkopolskiego Krzysztofowi G. - powiedział Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura. Sprawa dotyczy nieprawidłowości dot. zakładania rolniczych grup producenckich.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało zawiadomienie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, sprawa dotyczy grup producenckich, oprócz wicemarszałka zawiadomienie dotyczy również sześciu innych osób - wyjaśnił w poniedziałek Brodowski.

Jak podał, CBA podejrzewa tu przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przy tworzeniu grup oraz nieprawidłowości dotyczące dofinansowania dla nich z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości 16 mln zł. Według Brodowskiego 16 mln. zł to wysokość możliwych strat Skarbu Państwa w tej sprawie.

bECuOjrb

Zaznaczył, że sprawa dotyczy okresu gdy G. nie był jeszcze wicemarszałkiem, tylko członkiem zarządu województwa. Nie chciał ujawnić więcej informacji dotyczących zawiadomienia. Jak powiedział, może to nastąpić najwcześniej we wtorek.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski powiedział w poniedziałek, że nie zgadza się z zarzutami CBA. Jak mówił, "zanim została wydana decyzja o wstępnym uznaniu tej grupy producentów, były przeprowadzone przez pracowników urzędu marszałkowskiego dwie kontrole, następnie rekontrola przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Żadna nich nie wykazała nieprawidłowości i dlatego taka decyzja została wydana" - podkreślił Grabowski.

Dodał, że w kwietniu 2016 r. Agencja Rynku Rolnego, która nadzoruje obecnie grupy producentów rolnych wydała decyzję o uznaniu tej grupy, "a więc potwierdziła decyzję marszałka województwa wielkopolskiego w tym zakresie".

- My nie mamy nic do ukrycia, przekazaliśmy dokumenty CBA, sprawa się toczy, a sam o sprawie dowiedziałem się z mediów - oświadczył, nawiązując do informacji podanej przez poznańskie Radio Merkury.

bECuOjrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(35)
xxx
5 lata temu
Robicie tu burzę polityczną PO vs PIS a tak naprawdę tu nie chodzi o to która partia lepsza a o to że facet jako człowiek - obywatel, a nie jako członek partii - zwyczajnie popełniał serie przestępstw. Więc za to się karze że okradał nas wszystkich a nie za to z jakiej jest partii.
P
5 lata temu
I bardzo dobrze! Teraz jeszcze niech poodbierają dotacje które jego koledzy dzięki jego podpisowi pobrali na swoje firmy!!!
EMERYTKA 70+
5 lata temu
A jak oszust na ministra w PIS to dobrze, do tego kryminalista, bo skazany przez sąd i przed wyrokiem sądu ułaskawiony a przed wyborami zapewniał, że podda się osądowi Sądu a jak na oszustwie wjechał do wladzy to kumpel ułaskawia [przed wyrokiem i to jest prawo i takie coś jest ministrem hańba dla Polski !!!!
bECuOjrD
ste-els
5 lata temu
Robert Andrzej Makowski, bezdomny z Warszawy, udziałowiec 3 spółek z o.o. i fundacji, złodziej i oszust. Nie wiedziałem, że z PIS-u, bo stale kradnie i jest bezkarny!!!
imię
5 lata temu
Nie chciał apelu smoleńskiego, to pójdzie do więzienia. Gdyby wstąpił do PiS to by mógł kraść a może nawet by został ministrem.
...
Następna strona