Notowania

Przemysław M. w areszcie. Były wiceprezes Lotosu podejrzany o wyłudzenie VAT

Przemysław M., były wpływowy działacz PiS z Pomorza, został aresztowany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Straty spowodowane wyłudzeniami podatku VAT miały wynieść 7 mln zł.

Przemysław M., były wpływowy działacz PiS z Pomorza, został aresztowany - podała Polska Agencja Prasowa.

Już dwa dni temu Centralne Biuro Korupcyjne, przy współpracy z ABW oraz Prokuratury Okręgowej w Zamościu, zatrzymało w sprawie wyłudzeń VAT cztery osoby. Wśród nich był właśnie Przemysław M., związany z PiS były wiceprezes Lotosu.

„Zatrzymani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych. Grupa działała na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji” – pisało CBA w komunikacie.

Zbigniew Gryglas: PO już w 2010 roku wiedziała o wyłudzaniu VAT-u

Straty miały wynieść 7 mln zł.

Przemysław M. to przedsiębiorca z Pomorza oraz polityk partii rządzącej. Posiadał udziały w podkarpackiej spółce, która miała produkować ogniwa prądotwórcze, ale w rzeczywistości jedynie pozorowała transakcje handlowe. To za jej pomocą wyłudzano pieniądze ze Skarbu Państwa.

Karierę Przemysław M. zaczął w wieku 24 lat. Był wtedy członkiem zarządu partii w województwie pomorskim. Były to czasy koalicji wyborczej PO-PiS. Następnie M. był wiceprezesem samorządowej Agencji Rozwoju Pomorza, prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Był także radnym sejmiku i zasiadał w radach nadzorczych i zarządach spółek.

Kiedy PiS wygrał wybory w 2015 r., został członkiem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz wiceprezesem Grupy Lotos. Obydwu funkcji już nie sprawuje.

Już po zatrzymaniu Przemysław M. został także usunięty z Prawa i Sprawiedliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afery vat, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

zcxDług publiczny przez 6 miesięcy tego roku powiększył się o 55mld złotych. Nieściągalność VAT pod rządami pis przekroczyła 92mld złotych i będzie … Czytaj całość

20-07-2018

Karbid BezbożnikI niech kartofel przestanie pieprzyć że do polityki nie idzie się dla pieniędzy! Bo sam żyje jak panicz. Wszystko sponsoruje mu partia. Z pieniędzy … Czytaj całość

20-07-2018

JerryDosyć kolesiostwa i prywaty grzmiała sołtysowa,a miało być tak pięknie że to niby PO kradła a My nie,ech wyszło jak zawsze

Rozwiń komentarze (59)