Notowania

pucz w turcji
27.07.2016 09:19

Pucz w Turcji. The Economist: jak wpłynie na gospodarkę?

Fakt, że zamach stanu w Turcji nie udał się, to teoretycznie dobry zwiastun dla tureckiej gospodarki. Nie jest jednak jasne, jakie skutki dla ekonomii będą miały posunięcia prezydenta Erdogana - uważa tygodnik "The Economist".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Magazyn cytuje badania naukowe, z których wynika, że zamachy stanu są na krótką metę dobre dla gospodarki. Ale tylko w krajach, w których rządzi autokrata. Militarne władze są bowiem w stanie wprowadzić sensowne reformy.

W krajach demokratycznych natomiast przewrót wojskowy szkodzi gospodarce - w ciągu dziesięciu lat dochód na jednego mieszkańca spada średnio o 15 procent.

Zgodnie z tym modelem fiasko puczu w Turcji to szansa na uniknięcie poważnej recesji. Ale czystki prowadzone przez prezydenta Erdogana mogą osłabić demokratyczne instytucje i dla gospodarki wcale nie jest to dobra oznaka, sugeruje "The Economist".

Tagi: pucz w turcji, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2016

GosiaPrzecież rządy Erdogana nie mają nic wspólnego z demokracją. W związku z tym gospodarkę Turcji czeka świetlana przyszłość..

27-07-2016

zigorno to w polsce dochód spadnie 15% po pisiakowsko-rydzowym puczu.

27-07-2016

WanadGłupia zmiana. Rozumię uszczelnienie systemu fiskalnego, ale nakładanie faktycznie nowych podatków to zwykła głupota. Nikt nie mówi o wzroście cen … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)