Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Pracownicy PZL-Świdnik wstaną z kolan. Pracodawca zabrał krzesła, a teraz się tłumaczy

532
Podziel się:

Związek Zawodowy Inżynierów i Techników PZL-Świdnik poinformował o nowych wytycznych pracy, w związku z którymi pracowników pozbawiono krzeseł. Opublikował zdjęcia klęczących przy stołach produkcyjnych pracowników.

Pracownicy PZL-Świdnik wstaną z kolan. Pracodawca zabrał krzesła, a teraz się tłumaczy
(Maciej Łuczniewski/Eastnews)

Zdjęcie pracowników produkcji Polskich Zakładów Lotniczych w Świdniku klęczących przy swoich stanowiskach wywołało burzę. Opublikował je Związek Zawodowy Inżynierów i Techników PZL-Świdnik.

Krzesła zostały zabrane w związku ze zmianą organizacji pracy. Nowych pracownicy nie dostali. A praca na stojąco, przy niskim stole, dla wielu pracowników okazała się niemożliwa.

Jak przekonywali związkowcy, decyzja dyrekcji o zabraniu krzeseł miała zostać wydana w porozumieniu z włoskimi doradcami koncernu Leonardo.

Zapytaliśmy więc o sprawę władze spółki. Jak poinformowano nas w oficjalnym oświadczeniu, "pracodawca ma świadomość konieczności zweryfikowania i dostosowania tego typu stanowisk pracy do indywidualnych cech i potrzeb pracowników (np. wzrost), do czego się zobowiązuje".

Zaprzecza jednak "wszelkim insynuacjom, jakoby polityki i dyrektywy obowiązujące w spółce nakazywały pracownikom wykonywanie zadań w pozycji klęczącej lub w jakichkolwiek innych uwłaczających godności ludzkiej warunkach”.

Firma zapewnia, że "PZL-Świdnik dokłada wszelkich starań, aby wszyscy pracownicy traktowani byli z należnym im szacunkiem, a realizowana przez nich praca wykonywana była z poszanowaniem najwyższych standardów etycznych i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy".

Pracownicy więc wstaną z kolan. Dlaczego jednak krzesła nie podobały się władzom PZL- Świdnik? Ponieważ, jak przekonuje firma, "określone zadania powinny być wykonywane w pozycji stojącej". I tak też ma się działać w innych zakładach na świecie.

"W trosce o zachowywanie najwyższych standardów bezpieczeństwa pracy, a także z myślą o zapewnianiu najwyższej jakości produktów PZ-Świdnik, dokonano zmian w organizacji pracy w obszarze produkcji. Podobnie jak ma to miejsce w najlepszych zakładach produkcyjnych na całym świecie (USA, Europa Zachodnia) określone zadania powinny być wykonywane w pozycji stojącej” – poinformowały nas PZL–Świdnik.

Jak dodała firma: "Jednocześnie oświadczamy, że PZL-Świdnik dokłada wszelkich starań, aby wszyscy pracownicy traktowani byli z należnym im szacunkiem, a realizowana przez nich praca wykonywana była z poszanowaniem najwyższych standardów etycznych i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy."

W dalszej części przesłanego nam komunikatu firma odniosła się do sprawy klęczenia pracwoników"

"Zaprzeczamy też wszelkim insynuacjom, jakoby polityki i dyrektywy obowiązujące w spółce nakazywały pracownikom wykonywanie zadań w pozycji klęczącej lub w jakichkolwiek innych uwłaczających godności ludzkiej warunkach.”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(532)
sergh
6 lat temu
Niech te krzesła z biura zabiorą... hehehe
Zwykły człowi...
6 lat temu
Zupełnie jak w EBCC, we Wrocławiu, Zero szacunku, zero zasad, zero kultury. Na każdym kroku dyrektor, kierownik (borowiaki, jakubiki, jaworskie i inne gady) pokazują, że pracownik fizyczny jest dla nich, wielkich władców zerem, śmieciem.
patologia
6 lat temu
Oj matko, pracownicy traktowani, gorzej niz zwierzeta i pracuj czlowieku do 65, moze na glowie?
Mustafa
6 lat temu
A wy mówicie o tragicznych warunkach służby zdrowia ,policji, wymiaru sprawiedliwości itd. a prawdziwe dramaty dzieją sie wobec zwykłych pracowników produkcyjnych, którzy wrecz z obrzydzeniem muszą chodzić do pracy za minimum i być poniżani jakby zarabiali po 7 tyś. Polska to chory rynek pracy w którym nawet Ukraińcy nie chcą pracować a sa tacy co mają dzieci, nabrali kredytów i teraz mają nóż na gardle.Ale to już ostatnie pokolenie naiwniaków dla pracodawców nasi następcy już tacy nie będą, muzułmanie nam otworzyli oczy jak wygląda człowieczeństwo i uczciwość wiec tylko czekać na upadek tych śmiesznych autorytetów chrześcijańskich co idą ręka w rękę z Zydami.
spoko
6 lat temu
W whirpoolu to normalne krzeseł brak
...
Następna strona