Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w zarządzie PZU. Kulik nowym dyrektorem finansowym

5
Podziel się:

Tomasz Paweł Kulik został powołany na członka zarządu PZU. Będzie on jednocześnie dyrektorem finansowym w Grupie Kapitałowej PZU.

Zmiany w zarządzie PZU. Kulik nowym dyrektorem finansowym
(Stefan Maszewski/REPORTER)
bEJIMhmJ

Dzień wcześniej z funkcji członka zarządu ubezpieczyciela zrezygnowała Beata Kozłowska-Chyła.

Tomasz Kulik do tej pory był dyrektorem biura planowania i kontrolingu w PZU. Jest również członkiem zarządu TFI PZU nadzorującym obszar finansów, ryzyka, operacji i IT. - W ostatnich miesiącach Tomasz Kulik przygotowywał strategię Grupy Kapitałowej PZU na lata 2016-20 oraz politykę kapitałowo-dywidendową - poinformowała spółka w komunikacie.

Dzień wcześniej spółka poinformowała o rezygnacji z funkcji członka zarządu Beaty Kozłowskiej-Chyły. Jak informuje "Puls Biznesu", to efekt konfliktu, który narastał we władzach spółki od miesięcy. Prezes PZU Michał Krupiński miał nawet napisać list do ministra skarbu, w którym prosił, by minister "skonsultował z radą nadzorczą zasadność dalszego pełnienia funkcji członków zarządu przez Beatę Kozłowską-Chyłę i Sebastiana Klimka".

bEJIMhmL

W spór miał się włączyć także były już minister skarbu Dawid Jackiewicz, który domagał się, by zarząd jak najszybciej ułożył sobie współpracę.

bEJIMhnm
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Kart
5 lata temu
Nie wypełniał poleceń pana Jarosława i poleciał na zieloną trawkę.
AML
5 lata temu
Dobrzy specjaliści, oraz zakup Banku Pekao SA. który nie ma kredytów frankowych i ma bardzo dobre wyniki finansowe to dobra inwestycja, na co miały by pójść wolne środki z PZU, na zakup deficytowych kopalni, czy na 500 plus, pieniądze na drzewach nie rosną, żeby jednemu dać trzeba innemu zabrać, dobrze że inwestują bo inaczej te pieniądze byłyby roztrwonione, większościowym udziałowcem jest państwo
loco
5 lata temu
Żrą się pisowscy nominanci
bEJIMhnn
azja73
5 lata temu
Dla czego prezes zarabia 400 tys/mc? bo odpowiada za caly interes. a jak firma przynosi straty to dostaje tylko pol premii
Paul
5 lata temu
PZU firma złodziejska.