Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radary w polskiej armii wyposażone w lampy ze szrotu? ABW i prokuratura kieruje sprawę do sądu

297
Podziel się:

Na 13 mln zł została oszukana polska armia - twierdzi Wrocławska Prokuratura Okręgowa.

Zdjęcie ilustracyjne Stacja radiolokacyjna NUR-31 "Justyna" z 15 Pułku Przeciwlotniczego Gołdap
Zdjęcie ilustracyjne Stacja radiolokacyjna NUR-31 "Justyna" z 15 Pułku Przeciwlotniczego Gołdap (Mroko94/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)
bECAnpsR

Na 13 mln zł została oszukana polska armia – twierdzi Wrocławska Prokuratura Okręgowa. Przed sądem stanie pięć osób. Z dokumentów, do których dotarli reporterzy "Gazety Wrocławskiej", wynika, że spółka produkująca lampy do radarów dla armii użyła do ich wytworzenia materiałów z odzysku.

Wrocławska spółka sprzedawała resortowi obrony nowe lampy częściowo wytwarzane z elementów kategorii V, określanej jako złom – czytamy w "Gazecie Wrocławskiej". Prokuratura twierdzi, że z umowy wynikało, że lampy do radarów miały być nowe, a nie składane z materiałów z odzysku.

Wojsko kupić miało 450 lamp wartych przeszło 13 mln zł. Zdaniem ABW i prokuratury doszło do oszustwa. Na ławie oskarżonych zasiądą więc czterej menadżerowie firmy i pracownik wojska, szef komórki odpowiedzialnej za nadzór nad produkcją tych lamp.

bECAnpsT

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Obrona będzie starała się udowodnić, że cała sprawa to nie oszustwo, a jedynie nieporozumienie.

Wrocławska firma miała odbierać od armii zużyte lampy do utylizacji. Jak przekonywać będą obrońcy, do produkcji nowych przeznaczano części, które jakością nie różniły się od nowych i nie miały wpływu na sposób pracy i "żywotność" produktów wrocławskiej firmy. Zdaniem obrony, nie miały one również wielkiego wpływu na cenę produktu.

bECAnptu
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(297)
lalek
5 lata temu
antek znowu gnoju narobil...
Serpico
5 lata temu
450 lamp za 13 mln zł??? Czy te lampy są z diamentów ?? Wychodzi prawie 30 000 zł za 1 szt.
Asia
5 lata temu
Lampy są stare, ale starsze są filmy w TVP
bECAnptv
Bronisław
5 lata temu
W temacie wojska W temacie wojska powiadam szczerze ojczyznę kradną także żołnierze. Im więcej środków idzie na armię, skutek odwrotny – armia nam słabnie. Nie po raz pierwszy polskich rubieży niedozbrojeni strzegą żołnierze, którym przykładnie świecą odwagą generałowie z świńską nadwagą. Jakiś polityk z mównicy krzyczy, że znów obronią nas sojusznicy Dlatego w polu ćwiczą już karnie wyglancowane zachodnie armie. Polska nie zginie, jest dumną prawdą Polska przepadnie – bo ją rozkradną. Na koniec ci, co kradli sami znów się ogłoszą bohaterami. 7.06.2016 Bronisław Morawski bronimor,pl
Weh
5 lata temu
A myślicie po co blokowali sejm, po co KOD? PAŃSTWO TEORETYCZNE BOI SIĘ !
...
Następna strona