Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.01.2017 10:48

Radary w polskiej armii wyposażone w lampy ze szrotu? ABW i prokuratura kieruje sprawę do sądu

Na 13 mln zł została oszukana polska armia - twierdzi Wrocławska Prokuratura Okręgowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mroko94/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)
Zdjęcie ilustracyjne Stacja radiolokacyjna NUR-31 "Justyna" z 15 Pułku Przeciwlotniczego Gołdap

Na 13 mln zł została oszukana polska armia – twierdzi Wrocławska Prokuratura Okręgowa. Przed sądem stanie pięć osób. Z dokumentów, do których dotarli reporterzy "Gazety Wrocławskiej", wynika, że spółka produkująca lampy do radarów dla armii użyła do ich wytworzenia materiałów z odzysku.

Wrocławska spółka sprzedawała resortowi obrony nowe lampy częściowo wytwarzane z elementów kategorii V, określanej jako złom – czytamy w "Gazecie Wrocławskiej". Prokuratura twierdzi, że z umowy wynikało, że lampy do radarów miały być nowe, a nie składane z materiałów z odzysku.

Wojsko kupić miało 450 lamp wartych przeszło 13 mln zł. Zdaniem ABW i prokuratury doszło do oszustwa. Na ławie oskarżonych zasiądą więc czterej menadżerowie firmy i pracownik wojska, szef komórki odpowiedzialnej za nadzór nad produkcją tych lamp.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Obrona będzie starała się udowodnić, że cała sprawa to nie oszustwo, a jedynie nieporozumienie.

Wrocławska firma miała odbierać od armii zużyte lampy do utylizacji. Jak przekonywać będą obrońcy, do produkcji nowych przeznaczano części, które jakością nie różniły się od nowych i nie miały wpływu na sposób pracy i "żywotność" produktów wrocławskiej firmy. Zdaniem obrony, nie miały one również wielkiego wpływu na cenę produktu.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2017

porażaMnieZłodziejstoPOzostawioneprzezSmakoszyOsmiorniczekGdzie tylko nie spojrzeć wstecz to albo POpaprańcy sami albo "ich Ludzie" ŁOILI POLSKĘ I POLAKÓW JAK TYLKO SIĘ DAŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11-01-2017

Anna lat 21to teraz Polacy rozumiecie dlaczego totalna opozycja chce upadku PiS, bo nie mają dojścia do mld przekretów jak np. za Tuska i Kwąsniewskiego

11-01-2017

AsiaWybaczcie, ale nie rozumiem problemu. Kupujemy nadużyte starocie F16, nie wiedząc czy jeszcze latają. Teraz czepiamy się szklanych lamp w radarze. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (297)