Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Rekonstrukcja rządu niedokończona. Wciąż nie ma następcy Streżyńskiej

8
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki miał mieć nad nim nadzór jedynie tymczasowo.

Anna Streżyńska, była szefowa resortu cyfryzacji, z administracji wróciła do biznesu.
Anna Streżyńska, była szefowa resortu cyfryzacji, z administracji wróciła do biznesu. (Piotr Smolinski/REPORTER)

Od ponad miesiąca stanowisko szefa Ministerstwa Cyfryzacji pozostaje nieobsadzone. Premier Mateusz Morawiecki miał mieć nad nim nadzór jedynie tymczasowo. Ta sytuacja możne jednak potrwać znacznie dłużej.

To, co miało być tymczasowe, może okazać się rozwiązaniem długoterminowym bowiem PiS nie zamierza się śpieszyć z powołaniem nowego ministra – przekonuje "Rzeczpospolita" powołując się na swoje źródła.

Tym czasem nad resortem wiszą wciąż wielkie projekty obarczone sporym ryzykiem: RODO, projekt e-dowodów, nowa platforma e-zamówień publicznych czy ustawa o cyberbezpieczeństwie. Do tego doszedł jeszcze projekt cyfryzacji służby zdrowia, który zapowiedział Mateusz Morawiecki w expose.

Zobacz także: Aż 9 członków rady ministrów zostało odwołanych ze swoich dotychczasowych stanowisk:

To jeden z powodów dla których, jak wyjaśnia dziennik, brakuje chętnych na objęcie stanowiska po zdymisjonowanej Annie Streżyńskiej. Teki odmówiło już bardzo wiele osób, i to z różnych sfer obozu rządzącego – pisze "Rz".

Drugą kwestią jest to, że pełniącym obowiązki ministra Marek Zagórski, dotychczasowy wiceminister w resorcie, jest dobrze oceniany i sprawa obsadzenia fotela ministra nie jest w tej chwili dla PiS priorytetowa. Przypomnijmy też, że wraz ze zmianami w rządzie pojawiły się wątpliwości, czy Ministerstwo Cyfryzacji w ogóle przetrwa jako osobny resort.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
rudi
5 lata temu
Może Sasin, on zna się na wszystkim
Adf
5 lata temu
nic dziwnego, że chętnych nie ma, kto by chciał firmować CEPiK 2.0, coś te IT rządzącym niezależnie od przynależności partyjnej to za bardzo nie wychodzi
565
5 lata temu
Panią Streżyńską zastępuje Pani Streżyńska.
aaa
5 lata temu
To typowy ignorant od zarządzania. Wydaje mu się że tak łatwo jak wymienia się sprzedawców, managerów itp tak samo łatwo wymieni nawet pośredniego specjalistę od IT. Otóż w praktyce to bardzo delikatny i skomplikowany proces. Szef IT jest jak żona - rozwód boli i jest kosztowny ZAWSZE
Rrrr
5 lata temu
Wykopali świetnego eksperta. Szkoda. Jak ktoś nie ma pleców i papieru toaletowego aby sprzątać/cudze wybryki to guano zrobi. Jak ktoś jest dobry to wykopują;jak ktoś partaczy robotę to koledzy go trzymają na stołku.