Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Repolonizacja sektora bankowego. Morawiecki nie odnosi się do sprawy Pekao

14
Podziel się:

Wicepremier, Mateusz Morawiecki nie chciał przyznać, że instytucje finansowe z większościowym udziałem Skarbu Państwa chcą kupić pakiet akcji Pekao S.A. Minister Rozwoju powiedział, że siedziby decyzyjne banków wystawionych na sprzedaż powinny znajdować się w Polsce.

Repolonizacja sektora bankowego. Morawiecki nie odnosi się do sprawy Pekao
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bFfyZZxN

Rząd za tak zwanym udomowieniem sektora bankowego. Minister Rozwoju nie odnosi się jednak do spekulacji na temat starań o przejęcie jednego z największych polskich banków, Pekao S.A.

Wicepremier, Mateusz Morawiecki nie chciał przyznać, że instytucje finansowe z większościowym udziałem Skarbu Państwa chcą kupić pakiet akcji Pekao S.A. Minister Rozwoju powiedział podczas Ogólnopolskiego Kongres Gospodarki Rolnej i Przemysłu Spożywczego w Kępie, że siedziby decyzyjne banków wystawionych na sprzedaż powinny znajdować się w Polsce.

bFfyZZxP

W tym tygodniu w publikacjach medialnych można było przeczytać, że Polski Fundusz Rozwoju wraz z PZU są zainteresowane przejęciem banku Pekao S.A. Spółka PZU ogłosiła niedawno, że jednym z jej celów jest budowa grupy bankowej z aktywami w wysokości 140 miliardów złotych do 2020 roku. Obecnie PZU ma ok. 25,26 proc. akcji Alior Banku, który - po niedawnym przejęciu Meritum Banku - pracuje obecnie nad przejęciem Banku BPH.

Włoski bank UniCredit posiada około 40 procent udziałów w Pekao. Są one warte ponad 13 miliardów złotych. Sektor bankowy na półwyspie apenińskim zmaga się ze źle spłacanymi kredytami. Jednym ze sposobów poprawy sytuacji może być sprzedaż zagranicznych aktywów.

bFfyZZyq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(14)
j
5 lata temu
ja to bym każdemu przechodzącemu z pko sa do nowego polskiego banku dał po200-300zł za przeniesienie konta - będzie dużo taniej i zarobią POlACY A ZŁODZIEJSCY WŁOSI KTÓRZY KUPOWALI AKCJIE PO 45 ZŁ I JUŻ WIELEKROTNIE JE WYTRANSFEROWALI Z POLSKI niech się bodną i zostaną bez klietów- co to za przedsiębirca którzy stoi na rogu i krzyczy ,że będzie kupował?
permanentny
5 lata temu
Poczekać i odkupić od Uni Credit za grosze.
Twiter
5 lata temu
Tracę apetyt jak widzę tego gostka
bFfyZZyr
derko
5 lata temu
najpierw sprzedali za gorsze a teraz będą odkupywać za miliony, ot "polski" interes
magazynier
5 lata temu
Panie premierze , za dwa miesiące Unicredito zbankrutuje! Dlaczego mamy wydawać te miliardy?