Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnicy składają coraz więcej wniosków o dopłaty bezpośrednie

0
Podziel się

Ponad 80 tysięcy wniosków od rolników w dwa tygodnie. Termin składania upływa 15 czerwca.

Rolnicy składają coraz więcej wniosków o dopłaty bezpośrednie
(Marek Maliszewski/Reporter)
bEpCCokB

Ponad 80 tysięcy wniosków w dwa tygodnie - rośnie zainteresowanie rolników tegorocznymi dopłatami bezpośrednimi.

Komplet dokumentów można dostarczyć do najbliższego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa lub przez internet. Dodatkowej pomocy udzielają też doradcy.

- Warto z niej skorzystać, gdyż pakiet dopłat jest w tym roku bardzo rozbudowany - przypomina prezes Agencji, Andrzej Gross.

bEpCCokD

- Rolnicy otrzymują dopłaty w ramach płatności jednolitej, zazielenienia, płatności dodatkowej, co obejmuje gospodarstwa od 3,01 do 30 hektarów - wylicza Andrzej Gross. - Także młodzi rolnicy po raz pierwszy mogą liczyć na wsparcie w ramach płatności obszarowych, ale jest też dwanaście specjalnych pakietów wsparcia związanego z produkcją - dodaje.

Gross zachęca by wnioski składać przez internet. Wówczas na bieżąco otrzymujemy informację, czy dany dokument należy uzupełnić.

- Rolnik musi się zwrócić o kod dostępu w naszym biurze powiatowym i wówczas może upoważnić, na przykład swojego doradcę, czyli doradcę z ODR-u, czy Izby Rolniczej i w jego imieniu będą mogli składać wniosek - mówi Gross.

Podstawowy termin składania wniosków upływa 15 czerwca. Ostateczny - 9 lipca, jednak rolnicy którzy złożą wnioski w tym okresie, za każdy dzień zwłoki otrzymają płatności pomniejszone o jeden procent.

bEpCCokJ

Czytaj więcej w Money.pl

bEpCCole
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)