Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
25.04.2017 19:17

Eksport rosyjskiej broni stale rośnie. Zarabiają na wojnie w Syrii

Rosja na rynku dostaw broni zajmuje drugi miejsce. Wartość eksportu rosyjskiej broni w zeszłym roku - 15 mld dol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras. Kalashnikov Concern)

Wzrost eksportu rosyjskiej broni jest wynikiem między innymi efektywnego jej wykorzystania podczas operacji antyterrorystycznej w Syrii. Putin pęka z dumy i zapowiada dalszy rozwój eksportu.

Prezydent Władimir Putin na posiedzeniu Komisji Wojskowo-Przemysłowej w Rybińsku niedaleko Moskwy powiedział, że należy wykorzystać to i umacniać pozycję Rosji na światowym rynku handlu bronią.

Jak pisaliśmy w money.pl Rosja na rynku dostaw broni zajmuje drugi miejsce. Wartość eksportu rosyjskiej broni w zeszłym roku to 15 mld dol.

"Produkcja rosyjska cieszy się stałym popytem, dostarczana jest do 52 krajów świata. W zeszłym roku podpisane zostały kontrakty na łączną sumę 9,5 mld dolarów. Tak więc portfel zamówień eksportowych krajowego przemysłu obronnego utrzymuje się na poziomie 50 mld dolarów" -informował Putin na posiedzeniu komisjids. współpracy wojskowej i technicznej z zagranicą.

Już rok temu rosyjscy eksperci szacowali, cytowani przez magazyn "Dieńgi", że interwencja militarna w Syrii zapewni Rosji co najmniej 7 mld dol. w kontraktach na eksport broni. Jak podkreślała wówczas gazeta, oprócz żołnierzy do Syrii Rosja wysłała także przedstawicieli rosyjskich zakładów zbrojeniowych.

Według deklaracji Putina z zeszłego roku wciąż podpisywane są nowe porozumienia międzyrządowe, a wyprodukowana w Rosji broń i sprzęt wojskowy już znajdują się na wyposażeniu krajów Europy, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. Więcej czytaj TUTAJ.

Wśród sprzętu użytego w konflikcie syryjskim Putin wymienił najnowsze zestawy przeciwminowe zastosowane w Aleppo i Palmirze oraz mobilne zestawy medyczne i kuchnie polowe.

Putin powołał się na dane Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) i wskazał, że udział Rosji w światowym eksporcie broni wynosi 23 procent. Zauważył, że "znacząco na czele" plasują się przed nią Stany Zjednoczone, których udział wynosi 33 procent.

Według ostatniego raportu SIPRI USA z 33-procentowym udziałem w eksporcie broni odnotowały niewielki wzrost, a Rosja - nieznaczny spadek. Instytut ocenia, że dostawy broni na świecie osiągnęły w ciągu ostatnich pięciu lat rekordowy poziom od czasu zimnej wojny, dzięki popytowi z Bliskiego Wschodu i Azji.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2017

oksprzeciez to hameryka jest glownym beneficjentem wszelkich wojen, wiec po co ten tytul z rosja? zeby zadowolic pisiowe amerykanskie pieski, ktore wlaza … Czytaj całość

25-04-2017

NIEŚMIAŁA SUGESTIAJeśli rosyjski sprzęt wojskowy jest tak znakomity , to może byśmy u nich wreszcie zamówili te cholerne helikoptery.

25-04-2017

AntyTezaEksport broni przez USA rosnie, Stany zarabiaja na wojnie w Syrii, Iraku, Afganistanie i Jemenie... To bylby ciekawszy tytul.

Rozwiń komentarze (10)