Notowania

Rozczarowujące wyniki tytoniowego giganta. Akcje mocno w dół

Pierwszego kwartału 2018 roku Philip Morris International nie może zaliczyć do najlepszych. Opublikowane w czwartek wyniki okazały się słabsze niż oczekiwał rynek. W efekcie akcje tytoniowego giganta zaliczyły największy od dziesięciu lat spadek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Luciano Belviso/flickr (CC BY 2.0))
Philip Morris International miał w ciągu pierwszych trzech miesięcy 6,9 mld dol. przychodu. Analitycy spodziewali się lepszego wyniku.

Jak podaje Bloomberg, w najgorszym momencie notowań papiery spółki spadały o 18 procent. Inwestorów rozczarowały wyniki drugiego największego na świecie koncernu tytoniowego, który stoi między innymi za marką Marlboro.

Philip Morris International miał w ciągu pierwszych trzech miesięcy 6,9 mld dol. przychodu. To więcej niż w pierwszym kwartale 2017 roku, ale mniej niż spodziewali się analitycy. Eksperci przepytani przez Bloomberga obstawiali raczej wynik na poziomie 7,03 mld dol.

Zobacz też: Papierosy pakowali w kartony na pizzę. Nielegalna fabryka zlikwidowana

Spółce nie pomaga spadająca produkcja papierosów i rozczarowujące wyniki sprzedaży nowego substytutu klasycznych papierosów - urządzenia IQos, które podgrzewa tytoń, ale nie doprowadza do jego spalania. Po początkowym boomie w Japonii jego sprzedaż przestała rosnąć w oczekiwanym tempie.

4,5 mld dol. wydane na cztery nowe produkty nie pomogły w wygraniu walki o klientów - pisze Bloomberg. Wszystkie one mają być zdrowszymi zamiennikami zwykłych papierosów.

Tagi: philip morris international, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-04-2018

kkGiganta???? Ugięli się pod politycznym naciskiem ogarniętych ideą fix. Tak jak i wiele innych firm.

20-04-2018

AndrzejPaliłem blisko 20 lat Marlboro, tych papierosów nie palę ponad 2 lata. Kompletny ''śmierdziuch''.

Rozwiń komentarze (2)
Polecane
Najnowsze
Popularne