Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rozczarowujące wyniki tytoniowego giganta. Akcje mocno w dół

Rozczarowujące wyniki tytoniowego giganta. Akcje mocno w dół

Philip Morris International miał w ciągu pierwszych trzech miesięcy 6,9 mld dol. przychodu. Analitycy spodziewali się lepszego wyniku. Fot. Luciano Belviso/flickr (CC BY 2.0)
Philip Morris International miał w ciągu pierwszych trzech miesięcy 6,9 mld dol. przychodu. Analitycy spodziewali się lepszego wyniku.

Pierwszego kwartału 2018 roku Philip Morris International nie może zaliczyć do najlepszych. Opublikowane w czwartek wyniki okazały się słabsze niż oczekiwał rynek. W efekcie akcje tytoniowego giganta zaliczyły największy od dziesięciu lat spadek.

Jak podaje Bloomberg, w najgorszym momencie notowań papiery spółki spadały o 18 procent. Inwestorów rozczarowały wyniki drugiego największego na świecie koncernu tytoniowego, który stoi między innymi za marką Marlboro.

Philip Morris International miał w ciągu pierwszych trzech miesięcy 6,9 mld dol. przychodu. To więcej niż w pierwszym kwartale 2017 roku, ale mniej niż spodziewali się analitycy. Eksperci przepytani przez Bloomberga obstawiali raczej wynik na poziomie 7,03 mld dol.

Zobacz też: Papierosy pakowali w kartony na pizzę. Nielegalna fabryka zlikwidowana

 

 

Spółce nie pomaga spadająca produkcja papierosów i rozczarowujące wyniki sprzedaży nowego substytutu klasycznych papierosów - urządzenia IQos, które podgrzewa tytoń, ale nie doprowadza do jego spalania. Po początkowym boomie w Japonii jego sprzedaż przestała rosnąć w oczekiwanym tempie.

4,5 mld dol. wydane na cztery nowe produkty nie pomogły w wygraniu walki o klientów - pisze Bloomberg. Wszystkie one mają być zdrowszymi zamiennikami zwykłych papierosów.

Czytaj także
Polecane galerie
Andrzej
2018-04-20 09:59
Paliłem blisko 20 lat Marlboro, tych papierosów nie palę ponad 2 lata. Kompletny ''śmierdziuch''.
kk
2018-04-20 07:47
Giganta???? Ugięli się pod politycznym naciskiem ogarniętych ideą fix. Tak jak i wiele innych firm.