Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Petru tłumaczy się ze swoich pieniędzy. "Nie jestem posłem zawodowym"

14
Podziel się:

- W przeciwieństwie do większości posłów nie jestem posłem zawodowym i nie pobieram wynagrodzenia za pracę w Sejmie - przypomniał w sobotę szef Nowoczesnej Ryszard Petru. To reakcja na sobotnią publikację "Faktu", który napisał, że polityk zasiada w radzie nadzorczej firmy Vistula. Ryszard Petru zrezygnował niedawno z kierowania sejmowym klubem .Nowoczesnej. Jak się tłumaczył - by mieć więcej czasu dla partii.

Petru tłumaczy się ze swoich pieniędzy. "Nie jestem posłem zawodowym"
(Beata Zawrzel/REPORTER)

- W przeciwieństwie do większości posłów nie jestem posłem zawodowym i nie pobieram wynagrodzenia za pracę w Sejmie - przypomniał szef Nowoczesnej Ryszard Petru. To reakcja na sobotnią publikację "Faktu", który napisał, że polityk zasiada w radzie nadzorczej firmy Vistula. Ryszard Petru zrezygnował niedawno z kierowania sejmowym klubem .Nowoczesnej. Jak się tłumaczył - by mieć więcej czasu dla partii.

"Pragnę przypomnieć, że w przeciwieństwie do większości posłów, nie jestem posłem zawodowym i nie pobieram wynagrodzenia za pracę w Sejmie" - napisał w sobotę na Twitterze lider Nowoczesnej.

"Fakt" napisał w sobotę, że przez obowiązki w Sejmie Petru "musiał porzucić już jedną fuchę - w radzie nadzorczej spółki EUCO, gdzie tylko w zeszłym roku zarobił 4 tysiące złotych". Teraz - podał dziennik - "o mały włos nie stracił drugiej - w radzie nadzorczej Vistuli". "Akcjonariusze chcieli go stamtąd odwołać. To byłaby dla niego spora strata - w zeszłym roku zarobił tam aż 104 tys. zł. To niemal tyle samo, ile ma jako poseł!".

W środę Petru zrezygnował z kierowania klubem poselskim Nowoczesnej. Nową przewodniczącą została wybrana Katarzyna Lubnauer, wiceszefowa i rzeczniczka Nowoczesnej.

Posłom zawodowym przysługuje uprawnienie do otrzymywania uposażenia poselskiego. Jednak poseł nie ma obowiązku rezygnacji ze swojej aktywności zawodowej. Wszystkim posłom (również niezawodowym), przysługuje prawo do otrzymywania diety parlamentarnej; wynosi ona 25 proc. uposażenia.

kraj
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
i DIO ta
7 lat temu
a jakim toto jest posłem, to jest MISTYFIKACJA POSŁA , a nie poseł . Jeszcze kłapie dziobem jak !
kolo
7 lat temu
Rysiu, nie ucz ojca dzieci rodzić.
aż boje się.....
7 lat temu
BOŻE MIEJ W SWOJEJ OPIECE VISTULĘ
Rwg!
7 lat temu
Fajnie, Fakt zagryza konkurencję PO. Swoją drogą Petru sam się ciągle prosi o kolejny blamaż.
Lazania
7 lat temu
Petru nakradł się przy boku Balcerowicza, przecierz to jego pupilet od czasów uczelni jest.