Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje dla Rosji pozostaną bez zmian?

0
Podziel się:

- Zachodnie restrykcje nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy - oświadczyła przedstawicielka Departamentu Stanu USA.

Victoria Nuland
Victoria Nuland (Υπουργείο Εξωτερικών/CC BY-SA 2.0/flickr)
bEIFdsmZ

Zachodnie restrykcje nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy, a jej suwerenność nie zostanie przywrócona - oświadczyła w Berlinie przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

_ - Dzisiaj na Ukrainie mamy do czynienia z porozumieniem pokojowym na papierze. Na szczęście jest pokój na większej części terytorium, lecz porozumienie pokojowe jest wciąż naruszane w kluczowych obszarach _ - oświadczyła Nuland podczas zorganizowanej przez amerykański ośrodek analityczny Aspen Institute konferencji w Berlinie na temat stosunków transatlantyckich.

Zachodnie sankcje na Rosję nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy, jej suwerenność nie zostanie przywrócona, a wszyscy jeńcy nie zostaną uwolnieni - powiedziała Nuland.

bEIFdsnb

Według ukraińskiego MSZ od ogłoszenia 5 września rozejmu w starciach między armią a rebeliantami zginęło 56 żołnierzy i 32 cywilów, zaś ponad 300 żołnierzy zostało rannych. Jest to bilans prowizoryczny, bowiem z poszczególnych miejscowości napływają wciąż nowe doniesienia o ofiarach walk i ostrzału artyleryjskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin ostro o sankcjach: To kompletna głupota Władze państw, które wprowadziły restrykcje przeciwko Rosji, szkodzą własnej gospodarce - mówił podczas forum inwestycyjnego w Moskwie.
"Za tydzień Unia może zacząć uchylać sankcje" _ Kommiersant _ przypomina, że Herman Van Rompuy zapowiedział, iż w zależności od rozwoju sytuacji na wschodzie Ukrainy, może zmienić, zawiesić albo cofnąć wszystkie ograniczenia.
Rosyjskie wojsko na Ukrainie? Kreml: To absurd Na terytorium Ukrainy miały wjechać 23 opancerzone transportery oraz inne pojazdy techniczne - piszą brytyjskie media.
bEIFdsnC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)