Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sankcje wobec Rosji. Amerykanie nałożyli restrykcje na spółki zależne Gazpromu

25
Podziel się:

Resort finansów USA wprowadził m.in. sankcje wobec kilkudziesięciu spółek zależnych Gazpromu. Wśród tych podmiotów jest holding Gazprom-Media, do którego należy m.in. radio Echo Moskwy.

Sankcje wobec Rosji. Amerykanie nałożyli restrykcje na spółki zależne Gazpromu
(Gazprom)
bEJmjLDp

Resort finansów USA rozszerzył w czwartek sankcje wobec Rosji w związku z kryzysem ukraińskim. Sankcjami objęto m.in. przedsiębiorstwa budujące most nad Cieśniną Kerczeńską między Rosją a zaanektowanym przez nią Krymem.

Przedsiębiorstwa te to Mostotrest i SGM-Most. Resort finansów USA wprowadził też sankcje wobec kilkudziesięciu spółek zależnych Gazpromu. Agencja TASS podała, że wśród tych podmiotów jest holding Gazprom-Media. Do holdingu tego należy m.in. radio Echo Moskwy.

Departament Stanu oraz ministerstwo finansów USA od marca 2014 roku, po aneksji przez Moskwę ukraińskiego Krymu, nakładają na Rosję kolejne sankcje - począwszy od zakazu wizowego i zamrożenia aktywów, skończywszy na sankcjach gospodarczych. Sankcjami objęto blisko związanych z Kremlem ludzi i instytucje: polityków i wysokiej rangi urzędników oraz przedsiębiorców, największe firmy i banki; a także przywódców i firmy samozwańczych, prorosyjskich republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy.

bEJmjLDr

Administracja USA wielokrotnie zapewniała, że rozluźnienie sankcji będzie możliwe dopiero, jeśli wejdą w życie porozumienia z Mińska o zawieszeniu broni na Ukrainie.

bEJmjLDS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Igor
5 lata temu
Sankcje to powinni na Poske nałożyć za wskrzeszanie pomarańczowych ludzików i obalanie demokratycznych władz Ukrakiny co finał ma zgubny wcale nie dla Rosji
Wernychora 20...
5 lata temu
NIE OSACZAĆ.NIE OSŁABIAĆ TO SIĘ ŻLE SKOŃCZY.
Mietekk
5 lata temu
Ruskie cepy !!! Tan artykuł jest o tym że Ameryka na ruskich sankcje nakłada - czytać ze zrozumieniem :) Jak z was taka potęga i nic was to nie obchodzi to nałóżcie sankcje na Ameryke :) baaahhaaahahaha :) Gieroje za dyche :) Jeszcze dwa-trzy lata i będziecie z głodu skamleć a nie tylko ujadać jak kundle na forach :)
bEJmjLDT
jaka rekontra
5 lata temu
Zastanawia mnie brak sankcji w związku z kryzysem jemeńskim, oraz za łamanie praw Człowieka w Arabii Saudyjskiej i ZEA.
jaka rekontra...
5 lata temu
Rosja zachowuje się wyjątkowo spokojnie i nie nakłada kontr sankcji na USA. Zastanawiam się jakie następne sankcje nałożyło by USA gdyby Rosja zakazała eksportu tytanu i wyrobów z tytanu, albo silników rakietowych - dokładnie wycofała by się z MSK zabrała swoich astronautów i przestała dostarczać zaopatrzenie?
...
Następna strona