Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie objęli sankcjami kolejne osoby i firmy z Rosji

12
Podziel się:

Wśród spółek objętych teraz sankcjami jest budujący most łączący Rosję z Krymem nad Cieśniną Kerczeńską koncern Strojprojekt, a także Koleje Krymskie i Porty Krymskie.

Amerykanie objęli sankcjami kolejne osoby i firmy z Rosji
(Novatek)
bEJyGpNh

USA dopisały we wtorek siedem osób oraz osiem spółek i przedsiębiorstw państwowych do listy podmiotów objętych sankcjami wobec Rosji za aneksję Krymu i rolę w konflikcie na wschodzie Ukrainy - poinformował amerykański resort finansów.

Aktualizacja 21:02

Sześć z tych osób objęto sankcjami za związki z rosyjskim bankiem, na który USA nałożyły sankcje w 2014 roku, a jedną za powiązania z firmą budującą bazę wojskową w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej.

bEJyGpNj

Wśród spółek objętych teraz sankcjami jest budujący most łączący Rosję z Krymem nad Cieśniną Kerczeńską koncern Strojprojekt, a także Koleje Krymskie i Porty Krymskie.

Ponadto wymieniono 26 filii Rossielchozbanku (Rosyjskiego Banku Rolnego, RusAg) oraz koncernu gazowego Novatek; oba te podmioty są już objęte amerykańskimi sankcjami od 2014 roku. Reuters pisze, że chodzi o sankcje zabraniające Amerykanom dokonywania z tymi przedsiębiorstwami transakcji, których przedmiotem są pewne papiery dłużne.

John E. Smith, dyrektor biura kontroli aktywów obcych w resorcie finansów USA, podkreślił w oświadczeniu, że te najnowsze sankcje nałożono "w odpowiedzi na bezprawną okupację Krymu i nieustającą agresję na Ukrainie".

Dodał, że celem tych sankcji jest presja na Moskwę polegająca na utrzymaniu kosztów, jakie strona rosyjska ponosi z powodu okupacji Krymu, a także "zakłócenie działań tych, którzy popierają przemoc i destabilizację na Ukrainie".

bEJyGpNp

Moskwa zapowiada reakcję na objęcie przez USA kolejnych osób oraz spółek i przedsiębiorstw państwowych z Rosji sankcjami. Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow oświadczył, że Moskwa pozostawia sobie prawo wyboru czasu, miejsca i formy odpowiedzi na sankcje USA. Uznał te restrykcje za wrogi akt ustępującej administracji Baracka Obamy. Mówił o "opłakanym stanie" relacji rosyjsko-amerykańskich z powodu "bezmyślnej polityki Waszyngtonu".

Oprac. Bartosz Wawryszuk

bEJyGpNK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
Lidia
5 lata temu
532dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, pluszakow nigdy za wiele, ow.ly/hFLD307jvdj, sama radość!
Halina
5 lata temu
501dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, najlepszy prezent na swieta, tylko 5000 sztuk, ow.ly/hFLD307jvdj, kocham takie promocje
Małgorzata
5 lata temu
369masakra, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ho7TNq, kocham takie promocje
bEJyGpNL
Danuta
5 lata temu
38odbijajac od tematu, warto czasem pochodzić po necie, wejdz, maja tylko 5000 sztuk, ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
Karamba
5 lata temu
USA za wszelką cenę chce zniszczyć Rosję i Unię Europejską po to by nadal rządzić całym światem , stąd mamy kryzysy , napływ uchodźców , napływ imigrantów do Europy , a co za tym idzie także zamachy zaplanowane przez USA . Te spoufalanie się z USA jeszcze nie raz bokiem nam wyjdzie , ten naród złożony z wygnańców Europejskich nigdy nas nie szanował , dowodem na to jest brak wiz do ich kraju- taka błahostka ale wielka przeszkoda dla polaków .