Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci drogowi mogą zapłacić wyższe składki na OC

46
Podziel się:

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada udostępnienie ubezpieczycielom danych o mandatach, otrzymywanych przez kierowców.

Piraci drogowi mogą zapłacić wyższe składki na OC
(EAST NEWS)

Piraci drogowi mogą zapłacić wyższe składki na OC. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada udostępnienie ubezpieczycielom danych o mandatach, otrzymywanych przez kierowców. Mogą one wpłynąć na wysokość składek ubezpieczeń komunikacyjnych.

Nowa wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, według zapowiedzi administracji, ma być gotowa do 4 czerwca przyszłego roku. Rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys powiedział, że jego resort pracuje nad udostępnieniem ubezpieczycielom informacji o mandatach. Prace nad CEPiK 2.0 przebiegają etapowo. To według Karola Manysa oznacza, że do końca marca 2018 roku ubezpieczyciele będą mogli uzyskać niezbędne informacje.

O dostęp do informacji o mandatach apelował między innymi w rozmowie z Polskim Radiem Rzecznik Finansowy. Aleksandra Wiktorow pyta retorycznie, czy ktoś, kto w ciągu dwudziestu lat miał jedną stłuczkę, powinien płacić wyższą składkę od kierowcy, który notorycznie łamie przepisy drogowe.

Jej zdaniem, ten drugi stwarza większe niebezpieczeństwo, które powinno być uwzględnione w składkach na OC. W opinii Aleksandry Wiktorow, problem wysokich składek na ubezpieczenie mógłby rozwiązać dostęp ubezpieczycieli do bazy mandatów. Piraci drogowi zapłaciliby wówczas większą składkę. Takie rozwiązanie mogłoby też skłonić kierowców do bezpieczniejszej jazdy.

Z podobnym postulatem do premier Beaty Szydło wystąpili pod koniec ubiegłego roku ubezpieczyciele. Jak informowała Polska Izba Ubezpieczeń, instytucje finansowe straciły na ubezpieczeniach komunikacyjnych około 6 miliardów złotych w ostatnich 10 latach.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(46)
Gosc
5 lata temu
Karac piratow .jestem za .
hit
5 lata temu
"Aleksandra Wiktorow pyta retorycznie, czy ktoś, kto w ciągu dwudziestu lat miał jedną stłuczkę, powinien płacić wyższą składkę od kierowcy, który notorycznie łamie przepisy drogowe". Tak kobieto, taki ktos powinien placic wiecej od pirata, bo to jemu, a nie piratowi ubezpieczyciel wyplacil pieniadze i to przez niego, a nie pirata stawki ida w gore. Piraci powinni placic takze wiecej, ale wypadkowicze najwiecej.
kolo969
5 lata temu
Klient użytkując samochód zastępczy powoduje wypadek, Kto będzie obciążony większą składką, czy on, czy właściciel,- firma ubezpieczeniowa?.
kolo969
5 lata temu
Nowy samochód z napisem "samochód zastępczy OC". Ile więcej trzeba zapłacić składki, żeby utrzymać flotę takich samochodów?. I kto za to płaci?, ci państwo, i ja płacę.
kolo969
5 lata temu
Nowy samochód z napisem "samochód zastępczy OC". Ile więcej trzeba zebrać składek żeby dawać klientom takie pojazdy?. Kto za to płaci?, ci państwo płacą, i ja płacę.
...
Następna strona