Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie ma planów obowiązkowego split payment dla wszystkich. Resort finansów uspokaja

8
Podziel się:

Nie planujemy obowiązkowego split payment dla całej gospodarki, będzie on dotyczył jedynie wybranych branż - mówi Wojciech Śliż, dyrektor w Ministerstwie Gospodarki.

Split payment obowiązkowo dla wybranych branż? Są akie plany
Split payment obowiązkowo dla wybranych branż? Są akie plany (Andrzej Wawok/Reporter)

Nie planujemy obowiązkowego split payment dla całej gospodarki. Będzie on dotyczył jedynie wybranych branż - mówi Wojciech Śliż, dyrektor w Ministerstwie Finansów.

- Split payment to instrument, który państwo daje przedsiębiorcom, zapewniając im bezpieczeństwo. Bo ma on chronić przedsiębiorców przed przestępcami, którzy chcą ich oszukać - cytuje Śliża Polska Agencja Prasowa.

Zobacz także: Split payment. Zysk dla budżetu, ogromne koszty dla firm. Zobacz wideo:

- Resort finansów będzie się przyglądać temu, jak funkcjonuje wprowadzany od 1 lipca system i ewentualnie będzie wprowadzać w nim korekty - dodał również Wojciech Śliż. Przedsiębiorcy zwracali uwagę, że system, choć dobrowolny, zapewne szybko stanie się powszechny i że firmy będą zmuszone z niego korzystać.

Śliż zaznaczył jednak, że do wprowadzenia obowiązkowego split payment niezbędna byłaby zgoda Komisji Europejskiej. Potwierdził, że jest pomysł, by podzielona płatność była obowiązkowa dla niektórych branż, ale wątpliwe, by wprowadzono ją już od przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
mała Mii
6 lat temu
o splicie nie powinien decydować nabywca tylko podatnik czy chce korzystać z takiej metody rozliczania się z US, nie klient powinien decydować jak my przedsiębiorcy mamy prowadzić działaność!!!!
zcx
6 lat temu
mechanizm tego systemu jest tak napisany, że nie musi być obowiązkowy by i tak wszyscy musieli z niego korzystać . wprowadzenie tego systemu pokazuje, że państwo pis traktuje polaków jak złodziei. tak na wszelki wypadek zablokują ci środki bo może będziesz chciał oszukać system podatkowy. czyli traktują polaków jak przestępców którym blokuje się majątki w fazie procesowej.
mikro
6 lat temu
ANI GROSZA W SPLICIE ! Uszczelnijcie Rydzykowi, Szydle, w zarządach i w radach nadzorczych Sp SK. Będzie kasy aż miło. Złodziejskie państwo
bleblabluuu
6 lat temu
Przecież ten system będzie obowiązkowy przez mechanizm jego działania. Raz dostaniesz taką kasę,to dalej musisz tak płacić....jakiś rok, dwa i 90% firm w tym systemie będzie. Duzi podniosą przez to ceny (bo będą mieć zamrożone przesunięcie milionów), a mali padną, bo jak dziś ktoś dostaje dostaje 12 300 zł to teraz dostanie 10 000 zł, a te 2 300 zł będzie zamrożone, ewentualnie będzie sobie mógł zapłącić FV, ale jak pójdzie na stację czy marketu i zapłaci kartą to VAT zamrozi mu x2 np na 6150 zł (1150 VAT). Dzieje się tak, bo dziś placi się róznicę miedzy tymi 2 300 i 1150 i to do 25tego następnego miesiąca (albo za 4 miesiące kwaratalnie), a dziś nie dość, że 2300 nie będzie mógł dysponować, to jeszcze 1150 zł ze stacji mu zawiśnie...:D Oczywiście po 4 miesiącach może prosić o zwrot na rachunek, który trwa 60 dni :D Czyli realnie dziś buliłby 2300 - 1150 za miesiąca, a tak ma zamrożona kwotę 2300 + 1150 na cały czas :D Absurd....
zeflik
6 lat temu
Co ty koleś pitolisz! Jeśli duży zapłaci mi splitem, to żeby spuscić ten vat, będę musiał tez komus splitem zapłacić i tak pójdzie domino. Dobrze o tym wiecie tylko łżecie jak psy! Jak zwykle zresztą.