Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
split payment
29.06.2018 08:41

Nie ma planów obowiązkowego split payment dla wszystkich. Resort finansów uspokaja

Nie planujemy obowiązkowego split payment dla całej gospodarki, będzie on dotyczył jedynie wybranych branż - mówi Wojciech Śliż, dyrektor w Ministerstwie Gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Wawok/Reporter)
Split payment obowiązkowo dla wybranych branż? Są akie plany

Nie planujemy obowiązkowego split payment dla całej gospodarki. Będzie on dotyczył jedynie wybranych branż - mówi Wojciech Śliż, dyrektor w Ministerstwie Finansów.

- Split payment to instrument, który państwo daje przedsiębiorcom, zapewniając im bezpieczeństwo. Bo ma on chronić przedsiębiorców przed przestępcami, którzy chcą ich oszukać - cytuje Śliża Polska Agencja Prasowa.

*Split payment. Zysk dla budżetu, ogromne koszty dla firm. Zobacz wideo: *

- Resort finansów będzie się przyglądać temu, jak funkcjonuje wprowadzany od 1 lipca system i ewentualnie będzie wprowadzać w nim korekty - dodał również Wojciech Śliż. Przedsiębiorcy zwracali uwagę, że system, choć dobrowolny, zapewne szybko stanie się powszechny i że firmy będą zmuszone z niego korzystać.

Śliż zaznaczył jednak, że do wprowadzenia obowiązkowego split payment niezbędna byłaby zgoda Komisji Europejskiej. Potwierdził, że jest pomysł, by podzielona płatność była obowiązkowa dla niektórych branż, ale wątpliwe, by wprowadzono ją już od przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: split payment, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

zcxmechanizm tego systemu jest tak napisany, że nie musi być obowiązkowy by i tak wszyscy musieli z niego korzystać . wprowadzenie tego systemu … Czytaj całość

29-06-2018

zeflikCo ty koleś pitolisz! Jeśli duży zapłaci mi splitem, to żeby spuscić ten vat, będę musiał tez komus splitem zapłacić i tak pójdzie domino. Dobrze o … Czytaj całość

29-06-2018

bleblabluuuPrzecież ten system będzie obowiązkowy przez mechanizm jego działania. Raz dostaniesz taką kasę,to dalej musisz tak płacić....jakiś rok, dwa i 90% … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)