Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firmy ze stroną internetową. Nowy pomysł Ziobry

38
Podziel się:

Każda spółka akcyjna, bez wyjątku będzie musiała posiadać domenę w sieci i na bieżąco ją aktualizować. Takich zmian chce resort sprawiedliwości.

Firmy ze stroną internetową. Nowy pomysł Ziobry
(EAST NEWS)

Każda spółka akcyjna, bez wyjątku będzie musiała posiadać domenę w sieci i na bieżąco ją aktualizować – o nowym pomyśle Ministerstwa Sprawiedliwości pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem resortu, dzięki temu biznes będzie bardziej przejrzysty.

Obecnie wszystkie dane na temat firm i ich sprawozdań finansowych są gromadzone w krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Każdy ma do nich wgląd, ale w praktyce jest to czasochłonne i niewygodne.

„Gdyby dane były publikowane bezpośrednio na stronach firmy, dostęp do nich byłby bezproblemowy. Ograniczone zostałoby ryzyko, że zainteresowany nie dowie się o ważnych rzeczach” – tak argumentuje ministerstwo, cytowane przez dziennik.Ministerstwo na poparcie swojej tezy podaje przykład: po zmianach bez trudu będzie można sprawdzić, kiedy i gdzie dobędzie walne zgromadzenie. Ponadto potencjalni kontrahenci łatwo sprawdzą płynność finansową przedsiębiorstwa.

To co cieszy akcjonariuszy, martwi spółki. Pytani przez DGP eksperci zwracają uwagę, że rząd zmusi firmy do wydawania pieniędzy na stworzenie witryn, służących wyłącznie do celów sprawozdawczych.

– Będą zobowiązane do stałej aktualizacji stron, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Dotyczy to także spółek o istotnie ograniczonym akcjonariacie, które nie używają tego kanału do komunikowania się z klientami czy kontrahentami – twierdzi radca prawny Katarzyna Ostrowska cytowana przez dziennik.

Trudno się dziwić obawom przedsiębiorców, skoro niewywiązanie się z nowego obowiązku może się skończyć nawet ograniczeniem wolności. Jak wyjaśnia radca prawny Mariusz Bidziński, obecnie można usłyszeć wyrok za nieprzekazanie sprawozdania finansowego do rejestru. Po wejściu w życie nowych przepisów to samo grozić będzie za nieumieszczenie dokumentu na stronie spółki.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
zigor
7 lat temu
To wszystko w ramach rozwoju biznesu? Zapłać ZUS, opłać księgowego a teraz jeszcze opiekuna strony zanim zarobisz złotówkę. Do tego prawo które może wysłać przedsiębiorcę na 25 lat odsiadki, może za błąd w wyliczeniach i zajęcie majątku rodziny. Nic tylko otwierać biznes w Polsce - niższe ryzyko straty majątku i wolności chyba jest w krajach afrykańskich.
Aya
7 lat temu
A co ten się wymądrza w sprawach przedsiębiorstw i ich sprawozdań???? NIe powinien się wreszcie zająć prawem, bo sprawiedliwością to raczej mu nie wychodzi.....
Aga
7 lat temu
Czy leci z nami pilot ?
Cieć
7 lat temu
Jeśli teraz tajne są numery służbowych telefonów do pracowników Spółki (na stronach firmowych próżno ich szukać), to czego chcieć ?
TO TRZEBA
7 lat temu
TO JEST TO CO TRZEBA !!!
...
Następna strona