Notowania

Spór na rynku e-commerce będzie miał finał w sądzie. Nazwa.pl składa pozew przeciw home.pl

Zaostrza się konflikt między dużymi firmami z branży e-commerce w Polsce. Spółka nazwa.pl zdecydowała się na złożenie pozwu przeciwko spółce home.pl. Zarzut? Rozpowszechnianie nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nazwa.pl)
Nazwa.pl będzie dochodzić dobrego imienia w sądzie

Zaostrza się konflikt między dużymi firmami z branży e-commerce. Spółka nazwa.pl zdecydowała się na złożenie pozwu przeciwko spółce home.pl. Zarzut? Rozpowszechnianie nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości, które naruszają dobre imię.

Spółka nazwa.pl wysyłała swoim klientom wiadomości, w których domagała się poniesienia kosztów audytu w związku z RODO.

Firma nazwa.pl informowała też, że w związku z nowymi przepisami nie będzie już oferować nowych witryn sklepom internetowym.

Zobacz: 300 przypadków naruszeń RODO w miesiąć. Skargi na... nadgorliwość

Działania konkurenta komentował wtedy prezes home.pl Marcin Kuśmierz. M.in. na oficjalnym profilu spółki pojawił się z nim wywiad.

Na pytanie: "Czy decyzja firmy nazwa.pl wpłynie na rynek usług e-commerce w Polsce?" odpowiadał, że "widać jednak w ostatnich latach zadyszkę w rozwoju i rosnące problemy operacyjne tej firmy. Niestety ofiarami stali się klienci i jej pracownicy. Sposób działania nazwa.pl będzie miała negatywny wpływ na całą branżę dostawców usług internetowych bo obniża zaufanie do nich".

Kuśmierz nazywał też praktyki firmy nazwa.pl "rozmową z przystawionym pistoletem do skroni klienta".

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym 20 lipca przez firmę "spółka nazwa.pl sp. z o.o. z całą stanowczością będzie dochodzić swoich praw i bronić swojego dobrego imienia na drodze sądowej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-commerce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

wolny38Home to szwaby i wszystko w temacie. Wszedzie teraz usługi sa tańsze nich u nich w Szczecinie. Musza w końcu studenci zarobić na swoich rentierów w … Czytaj całość

21-07-2018

rrrRODO - przecież to służy OKRADANIU ludzi z kasy i terroryzowaniu konkurencji a nie ochronie danych. Policja miała ostatnio wyciek danych i co … Czytaj całość

21-07-2018

ggwJakiś nirozgarnięty pismak to napisał !!! O co tu chodzi!!!????

Rozwiń komentarze (6)