Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Edukacja w USA. San Francisco będzie pierwszym miastem USA z darmowym uniwersytetem

1
Podziel się:

40 tys. dolarów - tyle mniej więcej kosztują studia w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Władze San Francisco postanowiły szerzej otworzyć muru uczelni - już od jesieni uniwersytet będzie darmowy dla wszystkich mieszkańców miasta. Z kasy miejskiej do szkoły powędruje 5,4 mln dolarów rocznie.

Edukacja w USA. San Francisco będzie pierwszym miastem USA z darmowym uniwersytetem
(East News)
bEDUXSgl

28 tys. studentów z San Francisco w poniedziałek usłyszało bardzo dobrą wiadomość. Lokalny uniwersytet przestanie pobierać od nich czesne. W ten sposób San Francisco stanie się pierwszą amerykańską metropolią z darmową edukacją na takim poziomie.

- Chcemy, by więcej ludzi w San Francisco mogło wejść do klasy średniej. Chcemy też, by ci, którzy znajdują się w niej - byli w stanie tam pozostać - tłumaczyła Jane Kim z rady miejskiej. To właśnie Kim i burmistrz miasta Ed Lee prowadzili od dawna kampanię na rzecz darmowej edukacji w mieście. Gdy znalazły się środki - znalazł się też plan. O sprawie poinformowała telewizja CNBC.

Kto będzie miał prawo korzystać z darmowej edukacji wyższej? Każdy, kto w mieście mieszkał dłużej niż rok. Na nowych zasadach nie stracą najbiedniejsi studenci. W tej chwili mogą liczyć na dopłatę w wysokości 250 dolarów za semestr - za te pieniądze mogą kupić książki, wydać na transport lub inne koszta związane z edukacją.

bEDUXSgn

Aby wprowadzić plan miasto przekaże jednorazowo pół miliona dolarów do kasy uczelni. Poza tym co roku uniwersytet dostanie 5 mln dolarów.

bEDUXSgO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
woj
5 lata temu
Darmowy, jak to ładnie brzmi . Znaczy będzie funkcjonował bez gotówki?