Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł w polsce
22.01.2015 15:32

Sytuacja w polskim przemyśle. Najnowsze dane GUS

Prognozy portfela zamówień, w tym szczególnie zagranicznego, i produkcji są pozytywne, lepsze od formułowanych przed miesiącem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Miłosz poloch / Reporter)

Oceny koniunktury w przemyśle w styczniu poprawiły się zarówno względem poprzedniego miesiąca, jak i poprzedniego roku - wynika z badania GUS.

_ - W styczniu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 2 (minus 3 w grudniu ub. r.), wyższym niż w styczniu ostatnich sześciu lat. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 13 proc. (przed miesiącem odpowiednio 12 proc. i 15 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie _ - napisano w komentarzu do badania.

GUS ocenia, że w styczniu prognozy portfela zamówień, w tym szczególnie zagranicznego, i produkcji są pozytywne, lepsze od formułowanych przed miesiącem.

_ - Mniej pesymistyczna niż zgłaszana w grudniu ub. r. jest prognoza sytuacji finansowej. Utrzymują się negatywne opinie dotyczące bieżącego portfela zamówień, produkcji i sytuacji finansowej, a także nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych. Przewidywania na najbliższe trzy miesiące wskazują na możliwość niewielkich redukcji zatrudnienia. Ceny mogą spadać nieco wolniej niż w zapowiadano w grudniu _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: przemysł w polsce, przemysł, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz