Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TECH Sterowniki: innowatorzy, dzięki którym życie staje się prostsze

15
Podziel się

Polak potrafi. Hasło, które słyszymy przy różnych okazjach, wyjątkowo trafnie podsumowuje kilkanaście lat działania firmy TECH Sterowniki. Chcesz mieszkać w cieple i komforcie? Pomogą w tym sterowniki polskiej firmy, produkowane w Wieprzu pod Andrychowem.

TECH Sterowniki: innowatorzy, dzięki którym życie staje się prostsze
bDJxyevF

_ Fot. ts-dom00-kadr /Źródło TECH Sterowniki _

Polak potrafi. Hasło, które słyszymy przy różnych okazjach, wyjątkowo trafnie podsumowuje kilkanaście lat działania firmy TECH Sterowniki. Chcesz mieszkać w cieple i komforcie? Pomogą w tym sterowniki polskiej firmy, produkowane w Wieprzu pod Andrychowem.

bDJxyevH

„Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować” – słowa Johanna Wolfganga Goethego, jakie znajdziemy w materiałach prezentujących firmę TECH Sterowniki to chyba najlepsze podsumowanie działalności polskich innowatorów.

Firma z Wieprza pod Andrychowem zajmuje się projektowaniem i produkcją mikroprocesorowych urządzeń elektroniki użytkowej. Pod mądrze brzmiącą nazwą kryją się sterowniki zarządzające pracą instalacji grzewczej. Ofertę uzupełniają elektrofiltry – nowoczesne urządzenia odpylające o niewielkich gabarytach montowane w układzie odprowadzania spalin.

To rozwiązania z najwyższej półki, łączące zaawansowaną technologię z prostotą obsługi i przyjaznym interfejsem. W praktyce oznacza to, że za ogrzewanie zapłacimy mniej. Przy okazji ograniczymy emisję szkodliwych substancji i pomożemy w walce z zimową zmorą Polski – smogiem. Jest to możliwe zarówno dzięki elektrofiltrom, jak i precyzyjnej – również zdalnej – kontroli warunków panujących w naszym domu, o czym wspomina pracujący w TECH Sterowniki Jakub Wójcik, specjalista ds. technicznych:

bDJxyevN

- Utrzymywanie jednakowej temperatury w całym domu prowadzi do niepotrzebnych strat ciepła, co przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Kluczem do osiągnięcia wysokiego komfortu i redukcji kosztów jest różnicowanie temperatury w pomieszczeniach.

Polskie przedsiębiorstwo

Firma TECH Sterowniki odpowiada za każdy etap produkcji swojego sprzętu. W siedzibie przedsiębiorstwa inżynierowie projektują płytki obwodów drukowanych i rozmieszczenie poszczególnych elementów sterownika. Informatycy piszą oprogramowanie, odpowiadające za kontrolę pracy, a projektanci dbają o detale zewnętrznej obudowy i interfejs, odpowiedzialny za komunikację z urządzeniem.

bDJxyevO

Firma dysponuje własną narzędziownią i centrum obróbczym, gdzie powstają m.in. formy, służące do późniejszej – wtryskowej - produkcji obudów sterowników. Życie sterownika rozpoczyna się na linii montażowej, gdzie na płytki drukowane są nanoszone poszczególne elementy.

Cały proces jest zautomatyzowany – płytki poruszają się na taśmie, a ich obsługą zajmują się precyzyjne i błyskawicznie działające roboty. Komponenty są następnie testowane i ręcznie montowane przez zatrudnionych przez TECH Sterowniki specjalistów. Imponuje skala produkcji - każdego dnia fabrykę w Wieprzu opuszcza ponad 1000 takich urządzeń.

Międzynarodowy sukces

Jakość i innowacyjność przekładają się na sukces polskiego przedsiębiorstwa. Firma, która w 2004 roku zaczynała od produkcji prostych sterowników do kotłów węglowych, zatrudnia dzisiaj ponad 300 osób pracujących w Wieprzu, gdzie mieści się główna siedziba, Bulowicach, gdzie zlokalizowano narzędziownię i telefoniczną obsługę klienta, a także w Andrychowie, w którym znajduje się główny magazyn.

Co istotne, firmowe call center zapewnia klientom wszechstronne wsparcie. Klienci mogą telefonicznie zasięgnąć nie tylko informacji na temat produktów firmy. Już po zakupie mogą liczyć na konsultacje, pomoc związaną z prawidłową eksploatacją czy wsparcie w zakresie naprawy urządzenia.

bDJxyevP

Fot. ts-mapka.png /Źródło: TECH Sterowniki

Choć pod koniec 2016 roku powierzchnia firmy wynosiła około 3,5 tys. metrów kwadratowych, to rozbudowa i oddanie do użytku nowych hal podwoiły tę wartość. Nie bez powodu – firma wysyła swoje produkty do 19 krajów, a liczba użytkowników jej urządzeń już przed rokiem przekroczyła milion.

Co istotne, wszystkie te urządzenia są proste zarówno w montażu, jak i obsłudze, a sterowanie domowym ogrzewaniem i planowanie jego pracy można sprowadzić do kilku kliknięć na ekranie smartfona. Warto przy tym pamiętać, że oferta firmy ciągle ewoluuje – TECH Sterowniki co roku wprowadzają do sprzedaży nowe lub udoskonalone produkty, jak zaoferowane w tym roku sterowniki do instalacji oraz ogrzewania strefowego.

bDJxyevQ

Akademia Instalatora

Niestety nawet najlepszy produkt może nie spełnić naszych oczekiwań, jeśli zostanie niewłaściwie zainstalowany. To dlatego marka TECH Sterowniki postanowiła zadbać o to, by jej produkty były montowane przez najlepszych ekspertów, dysponujących odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.

Służy temu Akademia Instalatora. To cykl bezpłatnych spotkań, na które mogą zgłosić się fachowcy montujący instalacje centralnego ogrzewania, a także sprzedawcy czy właściciele hurtowni. W czasie spotkania uczestnicy zwiedzają zakład produkcyjny, gdzie krok po kroku mogą prześledzić, jak powstają sterowniki.

Dalszym etapem szkolenia jest prezentacja poszczególnych grup urządzeń, omówienie ich funkcji, zakresu rozbudowy i oferowanych możliwości, o czym wspomina specjalista ds. technicznych, Krzysztof Łukasik:

- Akademia Instalatora to doskonała okazja do lepszego poznania urządzeń firmy TECH, w szczególności tych nowych, zyskania cennych wskazówek instalacyjnych, ale też świadomości na temat samego procesu produkcyjnego. Spotkanie branżowe to także możliwość wymiany doświadczeń.

Odpowiedzialny biznes to jednak nie tylko doskonałe produkty i świetna obsługa klienta. Firma TECH Sterowniki idzie o krok dalej – poza cyklem szkoleń, oferowanych w ramach Akademii Instalatora, przedsiębiorstwo angażuje się również w działalność sponsorską, wspierając m.in. kluby sportowe czy patronując różnym wydarzeniom.

Samochód wystawowy

Niezależnie od prowadzonych szkoleń, marka TECH Sterowniki postanowiła przed rokiem wyjść do ludzi. Dosłownie.

Fot. ts-samochod.jpg / Źródło: TECH Sterowniki

Jest to możliwe dzięki samochodowi wystawowemu. W jego wnętrzu zostały zainstalowane najnowsze i najpopularniejsze modele sterowników. Każda grupa sprzętu została pokazana na tle przekroju budynku mieszkalnego, dzięki czemu – jak wyjaśnia konstruktor, Krzysztof Piekiełko - łatwo można poznać i zrozumieć jej działanie.

- Żadne słowa ani zdjęcia nie zastąpią spotkania z produktem na żywo, dlatego zawsze podczas spotkań zachęcamy do tego, by przetestować nasze urządzenia w praktyce. Mamy świadomość tego, że różne są preferencje odnośnie sposobów ogrzewania budynków mieszkalnych. W związku z tym na naszych ekspozytorach zamontowaliśmy różne typy sterowników do zarządzania ogrzewaniem: grzejnikowego, podłogowego, kominków, instalacji, odnawialnych źródeł energii - zapewnia Piekiełko.

Odwiedzający mają wyjątkową okazję nie tylko poznać najnowsze rozwiązania, ale także samodzielnie przetestować ich działanie i zasięgnąć informacji u firmowych ekspertów. Co istotne, samochód wystawowy jeździ nie tylko po Polsce, ale również poza jej granicami. W tym roku odwiedził m.in. Litwę, Łotwę, Ukrainę i Rumunię.

Sukces i inspiracja

Ofertę firmy możemy również zobaczyć na najważniejszych, branżowych imprezach. Z produktami marki TECH Sterowniki zapoznali się m.in. odwiedzający tegoroczne, największe międzynarodowe targi w branży ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, instalacji wodnych oraz wyposażenia łazienek - ISH Frankfurt 2017.

Zainteresowanie ofertą polskich innowatorów nie powinno dziwić. TECH Sterowniki to świetny przykład, jak pomysłowością i wytrwałą, ciężką pracą, można osiągnąć sukces. Inspirująca jest nie tylko jego skala, ale i fakt, że nowoczesna, polska firma rozwija się i podbija międzynarodowe rynki z niewielkiej miejscowości w południowej Polsce.

TECH Sterowniki stanowią zarazem dowód na to, że udany biznes to coś więcej, niż tylko sukces finansowy. To wyższy komfort życia i oszczędności klientów, a także troska o wspólne dobro – czystsze powietrze i zdrowsze otoczenie.

Partnerem materiału jest TECH sterowniki

bDJxyewi
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(15)
m-53
3 lata temu
Miejmy nadzieję, że nie idzie to w gadżeciarstwo tylko solidne, trwałe urządzenia. Albowiem przekleństwem dzisiejszych czasów jest nadmiar zabawek. Mam dostawczaka Renault, w którym sieć właśnie czujników, sterowników i przekaźników co i rusz wysiada. W kilometrach kabli i setkach złączek ciągle coś się dzieje. Gadżet melduje do komputera awarię i ...... laweta. A wtedy idę w kąt placu, odpalam staruszka bez tych ozdóbek i czekam miesiąc aż elektrycy i elektronicy zgadną co wysiadło w tym nowoczesnym pojeździe. O kosztach nie wspomnę. Przekaźnik świec w staruszku kilkanaście złotych, w nowoczesnym jest już zespolony sterownik za kilka stówek. Róbcie to porządnie bo was ludzie przeklną.
Inżynier
3 lata temu
Mam nadzieję że te sterowniki nie są w całości produkowane w Chinach tak jak ma to miejsce w przypadku "polskich producentów" telefonów (MyPhone) AGD (eldom) RTV (Kruger&Matz) rowerów (Romet) i wielu innych "producentów" Choć patrząc na ich aktualne oferty pracy (dużo ale ani jedna dla pracownika produkcji) podejrzewam że to jednak "Chińczyk"
Modern Faszyz...
3 lata temu
Ta, Polska firma... a ten Pan Johann Wolfgang Goetheg to 100% potomek Mieszka I w linii prostej pochyłej chyba. Wszędzie tylko oni... Jedyne co tam jest polskie chyba tylko smog.
bDJxyewj
Pozdro
3 lata temu
Hack i rano budzisz się w Ice Castle.
luki
3 lata temu
brawo i gratuluję. Dobre bo Polskie