Notowania

bezpieczeństwo
02.12.2018 12:16

"To może być element wojny hybrydowej" - eksperci o fałszywych SMS-ach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

- Fałszywe SMS-y Rządowego Centrum Bezpieczeństwa mogą być elementem hybrydowej wojny informacyjnej - mówił dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. bezpieczeństwa, na antenie Radia Zet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)

- Fałszywe SMS-y Rządowego Centrum Bezpieczeństwa mogą być elementem hybrydowej wojny informacyjnej - mówił dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. bezpieczeństwa na antenie Radia Zet.

Kilka dni temu mieszkańcy Podkarpacia powiadomienia z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, by mężczyźni w wieku między 18 a 65 lat stawili się w urzędach gminy w związku z sytuacją na Ukrainie. RCB twierdzi, że takich wiadomości nie rozsyłało, a komunikat był fałszywy. Sprawą zajmuje się m.in. ABW.

Zdaniem dr. Liedela, takie podszywanie się pod rządowe centrum może być elementem wojny informacyjnej.

- Służby mogą sprawdzać, jak daleko można się posunąć i na ile ta dezinformacja zadziała - wyjaśniał na antenie Radia ZET.

Zdaniem eksperta, fałszywy alarm pokazał pewną lukę w systemie i może być wykorzystany do obniżenia wiarygodności samego systemu.

- Każdy taki atak powoduje, że być może w przyszłości system ALERT Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nie zadziała, tak jak powinien - mówił Krzysztof Liedel. - Jeśli RCB będzie chciało wykorzystać ALERT, odbiorcy nie zareagują, bo będą myśleli, że to jest kolejny fake.

Tagi: bezpieczeństwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2018

RealistaA dawno , dawno temu do sołtysa przyjechał urzędnik z gminy z zarządzeniem .. Uruchamiała się tzw> kula . I wiadomość od gospodarza do gospodarza … Czytaj całość

02-12-2018

QbikEksperci spekulują? To chyba jest dość proste do wyjaśnienia.

02-12-2018

DoKołchozuZnowu, kolejna RUSKA prowokacja ?

Rozwiń komentarze (7)