Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich banków

1
Podziel się:

Władze Ukrainy nałożyły sankcje na pięć działających w tym kraju banków z rosyjskim kapitałem, zakazując im wyprowadzania środków za granicę. Decyzję, którą podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zaakceptował w czwartek prezydent Petro Poroszenko.

Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich banków
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)
bFelPyHV

Sankcje objęły ukraińskie spółki córki banków: Sbierbank, VSbank, ProminvestBank, VTBbank oraz BMbank.

Z propozycją wprowadzenia sankcji zwrócił się w środę do Rady Bezpieczeństwa i Narodowego i Obrony Narodowy Bank Ukrainy (NBU). Wiceprezes NBU Kateryna Rożkowa wyjaśniła wówczas, że sankcje są wywołane troską o stabilność finansową działających na Ukrainie banków oraz mają zapewnić gwarancje realizacji przez banki z kapitałem rosyjskim zobowiązań przed ukraińskimi klientami.

Wcześniej przedstawiciele ukraińskich władz apelowali o zamknięcie ukraińskiej spółki córki największego rosyjskiego banku - Sbierbanku w związku z tym, że podjął on decyzję o honorowaniu dokumentów, wydawanych przez separatystów prorosyjskich w Donbasie.

bFelPyIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Karolina
5 lata temu
Ale jaja. A nasze media aż się ślinia pisząc że tam wojna. Czyżby propaganda Schechtera dopiero teraz dotarła do Poroszenki?