Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma z Podlasia zbuduje mieszkania w norweskim Trondheim. Kolejny kontrakt na hit eksportowy

15
Podziel się:

W Norwegii mieszka szacunkowo około 200 tys. polskich emigrantów. Część z nich może znaleźć zatrudnienie w polskich firmach budowlanych. Jedna z nich - Unibep - podpisała w piątek kolejny kontrakt na budowę mieszkań.

Firma z Podlasia zbuduje mieszkania w norweskim Trondheim. Kolejny kontrakt na hit eksportowy
bEDtrINx

W Norwegii mieszka szacunkowo około 200 tys. polskich emigrantów. Część z nich może od pewnego czasu znaleźć zatrudnienie w polskich firmach budowlanych. Jedna z nich - Unibep - podpisała w piątek kolejny kontrakt na budowę mieszkań.

Unibep podpisał ze spółką Bissmiet AS umowę na realizację inwestycji pn. "Brudalsvegen" w Trondheim w Norwegii za 53 mln koron norweskich netto, czyli około 24,2 mln zł.

To już trzecia kolejna umowa w tym roku firmy z Bielska Podlaskiego na norweskim rynku. W ubiegłym roku takich umów było sześć.

bEDtrINz

Firma z Bielska Podlaskiego ma zaprojektować i wykonać "pod klucz" trzy budynki mieszkalne w technologii modułowej. "W budynkach o wysokości 3 i 4 kondygnacji naziemnych znajdą się łącznie 52 lokale mieszkalne" - napisano w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz również: Płot na granicy norwesko-rosyjskiej

Hit eksportowy

Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep w wywiadzie dla money.pl informował niedawno, że budynki modułowe to hit eksportowy. Dzięki temu produktowi w Norwegii spółka w ubiegłym roku uzyskiwała już 12 proc. swoich przychodów.

bEDtrINF

Prace projektowe nad najnowszym kontraktem zaczną się w czwartym kwartale 2017 r., a przewidywane rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano w trzecim kwartale 2018 roku, zaś ich zakończenie już w czwartym kwartale 2018 roku.

Rozpoczęcie prac budowlanych jest uzależnione od uzyskania przez zamawiającego wymaganych pozwoleń, osiągnięcia wymaganego poziomu sprzedaży mieszkań i pisemnego potwierdzenia przez zamawiającego możliwości rozpoczęcia prac przez Unibep, podano również.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

bEDtrING

W tym roku akcje Unibepu na warszawskiej giełdzie urosły o 16 proc. a w ciągu roku o 7 proc.

Notowania akcji Unibep na warszawskiej giełdzie

bEDtrIOa
budownictwo
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Norway
4 lata temu
Ale kit , miasto wybralo tańszą ofertę , żaden szanujący sie Norweg tam nie zamieszka . W Norwegii mamy socjalizm , nikt tu nie ma własnych mieszkań . Mieszkania należą do państwa lub firm dla których pracujemy . Każdy bogaty Norweg ma dom
aab
4 lata temu
he,he Norwegowie polubili te straszne komunistyczne bloki ?
Kuba
4 lata temu
POKOCHAĆ to można dziewczynę, a bloki to raczej polubić. Dziennikarstwo na poziomie Bild Zeitung!
bEDtrIOb
księgowy
4 lata temu
Brawo Unibep. Jedyny problem w tym, że Bissmiet AS weźmie od inwestora sto pięćdziesiąt milionów NK...
bolaren
4 lata temu
Mądrzy Norwegowie, czy Szwedzi dalej budują bloki z prefabrykatów (wielkiej płyty). Są znacznie tańsze i szybsze w budowie. Dzięki temu ludzie mają mieszkania. W Polsce budujemy jak w Średniowieczu. Z cegły. Drogo i długo