Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Alior wygrał z UOKiK. Sąd zmniejszył karę dla banku

Alior wygrał z UOKiK. Sąd zmniejszył karę dla banku

UOKiK chciał dla banku 3,3 mln złotych kary, ale Alior wygrał z nim w sądzie. Fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
UOKiK chciał dla banku 3,3 mln złotych kary, ale Alior wygrał z nim w sądzie.

500 tysięcy złotych będzie musiał zapłacić Alior Bank w związku z dyskusyjnymi zmianami w swoim regulaminie. Nie spodobały się one Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK chciał dla banku 3,3 mln złotych kary, ale Alior wygrał z nim w sądzie.

O najnowszej decyzji sądu, który zmniejszył bankowi karę, pisze "Puls Biznesu". Sprawa ma swój początek w 2015 roku. To wtedy UOKiK stwierdził, że Alior ma zapłacić ponad 3 miliony złotych kary.

Bank odwołał się wtedy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ten jednak wyrok podtrzymał. Bank odwołał się więc do sądu wyższej instancji - tym razem sędziowie stwierdzili, że kara powinna być mniejsza. Wyrok jest prawomocny.

Zobacz też: Prawo nie jest zaprojektowane na oszustów. Szef UOKiK wylicza wszystkie luki

W 2015 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Alior Bank ponad 3,3 miliony złotych kary za to, że na skutek zmian w regulaminie klienci, którzy posiadali lokaty terminowe w walucie obcej stracili możliwość wypłaty gotówki w tej walucie po zakończeniu lokaty.

- Na skutek zmian w regulaminie Alior Banku konsumenci, którzy posiadali lokaty terminowe w walucie obcej stracili możliwość wypłaty gotówki w tej walucie po zakończeniu lokaty. Bank poinformował o zmianach w sposób, który mógł wprowadzać w błąd. UOKiK nałożył ponad 3,3 mln zł kary i stwierdził zaniechanie zakwestionowanych praktyk - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

uokik, kara, alior bank
Czytaj także
Polecane galerie
Lady Punk
2018-02-23 19:20
Nie topcie Titanica...
tz
2018-02-11 09:34
w tym wypadku to nie urząd przegrał ale my,
Dzieje się.
2018-02-10 16:20
Powolna agonia niektórych banków w Polsce .
Pokaż wszystkie komentarze (11)