Notowania

uokik
22.02.2016 12:45

UOKiK nałożył 4,81 mln zł kary na Multimedia Polska

Firma ma teraz do zapłacenia 4,81 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Zawadzki/REPORTER / Eastnews)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę finansową na Multimedia Polska w wysokości 4,81 mln zł i zobowiązał firmę do rekompensaty publicznej, podał Urząd.

"Stwierdzając praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, UOKiK może określić obowiązek usunięcia jej skutków w drodze rekompensaty publicznej. Najnowsza decyzja nakłada na operatora telewizji kablowej Multimedia Polska obowiązek umożliwienia konsumentom objętym zmianami programowymi wypowiedzenie umowy w przypadku braku akceptacji zmian wprowadzonych przez operatora, zwrotu bezprawnie pobranych kar od konsumentów, którzy wypowiedzieli umowy z powodu braku akceptacji zmian programowych, skierowania do konsumentów informacji o przysługujących im prawach, które zostały naruszone, a także publikację decyzji na stronie internetowej" - czytamy w komunikacie.

Na przedsiębiorcę została nałożona kara finansowa w wysokości ponad 4,81 mln zł.

"To nie jedyne działania Urzędu na rynku operatorów telewizji dotyczące wprowadzenia przez przedsiębiorców zmian w ofercie programowej w czasie trwania umów abonenckich. W marcu 2015 UOKiK wydał decyzję, w której zakwestionował jednostronną zmianę umowy przez ITI Neovision. Efektem była również rekompensata publiczna" podano również.

Obecnie Urząd prowadzi także dwa postępowania wyjaśniające, w których bada, czy istnieją podstawy do postawienia zarzutów naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez wspomnianą już spółkę ITI Neovision oraz UPC Polska.

Tagi: uokik, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz