Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
UOKiK nałożył 4,81 mln zł kary na Multimedia Polska

UOKiK nałożył 4,81 mln zł kary na Multimedia Polska

Fot. Artur Zawadzki/REPORTER / Eastnews

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę finansową na Multimedia Polska w wysokości 4,81 mln zł i zobowiązał firmę do rekompensaty publicznej, podał Urząd.

"Stwierdzając praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, UOKiK może określić obowiązek usunięcia jej skutków w drodze rekompensaty publicznej. Najnowsza decyzja nakłada na operatora telewizji kablowej Multimedia Polska obowiązek umożliwienia konsumentom objętym zmianami programowymi wypowiedzenie umowy w przypadku braku akceptacji zmian wprowadzonych przez operatora, zwrotu bezprawnie pobranych kar od konsumentów, którzy wypowiedzieli umowy z powodu braku akceptacji zmian programowych, skierowania do konsumentów informacji o przysługujących im prawach, które zostały naruszone, a także publikację decyzji na stronie internetowej" - czytamy w komunikacie.

Na przedsiębiorcę została nałożona kara finansowa w wysokości ponad 4,81 mln zł.

"To nie jedyne działania Urzędu na rynku operatorów telewizji dotyczące wprowadzenia przez przedsiębiorców zmian w ofercie programowej w czasie trwania umów abonenckich. W marcu 2015 UOKiK wydał decyzję, w której zakwestionował jednostronną zmianę umowy przez ITI Neovision. Efektem była również rekompensata publiczna" podano również.

Obecnie Urząd prowadzi także dwa postępowania wyjaśniające, w których bada, czy istnieją podstawy do postawienia zarzutów naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przez wspomnianą już spółkę ITI Neovision oraz UPC Polska.

uokik, kara, multimedia
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
JackowskiJacek
86.111.115.* 2016-02-22 13:55
Zainteresujcie się TV Toruń i "umowami" ze spółdzielniami - nie wpuszczają innych operatorów do osiedli. Oferta najlepsza bo jedyna