Notowania

podatek vat
19.09.2016 10:23

MF kończy prace nad nowelą ustawy o VAT. Co się zmieni?

Do końca miesiąca Ministerstwo Finansów zaprezentuje projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku VAT. To efekt prac ekspertów resortu. Ministerstwo chce w ten sposób uszczelnić system podatkowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/bleakstar)

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński powiedział dziennikarzom, że prace nad nowelą są na ukończeniu. Eksperci resortu finansów pracują nad rozwiązaniami między innymi dla branż: tytoniowej, alkoholowej czy obrotu olejem rzepakowym. Wiceminister zapowiada, że zmieni się część przepisów w ustawach o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym.

Resort zaprezentował już pierwsze pomysły. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Główny Inspektor Kontroli Skarbowej zapowiedział skrócenie okresów rozliczeniowych podatku VAT z kwartalnego na miesięczny dla dużych podmiotów. Rozwiązanie dotyczyłoby firm w pierwszym roku działalności. Wiceminister mówił także o wprowadzeniu kaucji dla niektórych podatników VAT.

W tym miesiącu Rada Ministrów zaakceptowała zmiany w kodeksie karnym. Zakładają one zaostrzenie kar za wyłudzenie podatku VAT. W przypadku wyłudzenia tego podatku na wielką skalę, czyli ponad 5 milionów złotych, przestępca musiałby liczyć się z karą więzienia do 25 lat.

Tagi: podatek vat, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2016

WiernyKiedy kasy fiskalne w kościołach jako uczciwy człowiek wychowany w wierze katolickiej chciałbym przestać okradać państwo polskie przez tę sytuacje … Czytaj całość

19-09-2016

ilkoKiedy wkoncu kasy fiskalne na parafiach? jako chrzescijanin chce legalnie utrzyywac religię kiedy będziemy NORMALNY panstwem???

19-09-2016

oiyrtkioinkara więzienia do 25 lat - taką otrzymują mordercy za zabójstwo - ba niektórzy nawet mniej . Sprawdza się to co myślałam - dla rządu jest prawo żeby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)