Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uwaga na banknoty skradzione przez separatystów

0
Podziel się:

Banki na południu Ukrainy zamierzają wstrzymać przyjmowanie przez wpłatomaty oraz terminale elektroniczne banknotów o nominałach 100, 200 i 500 hrywien - informują miejscowe media.

Uwaga na banknoty skradzione przez separatystów
(UPG / Reporter)
bFemVKiJ

Powodem jest obawa, że w ten sposób mogą być wpłacane banknoty skradzione przez prorosyjskich separatystów z banków znajdujących się na zajętych przez nich terytoriach.

W obwodach donieckim i ługańskim obrabowano kilka oddziałów zamkniętych wcześniej banków ukraińskich. Nie ze wszystkich z nich udało się wywieźć przechowywane tam zasoby gotówki. Zgodnie z poleceniem centralnych władz bankowych pieniądze te przed zamknięciem oddziałów znajdujących się na terenach okupowanych zostały oznaczone kolorową farbą. Miało to zapobiec wykorzystywaniu ich przez separatystów i złodziei. Okazało się jednak, że tak znaczonych banknotów nie odróżniają wpłatomaty oraz terminale elektroniczne. W związku z tym władze bankowe zamierzają zablokować możliwość wpłacania większych nominałów w maszynach. Banki zwracają się też do Ukraińców, by bacznie przyglądali się banknotom o nominałach 100, 200 oraz 500 hrywien i w razie wątpliwości co do ich pochodzenia zwracali się do ekspertów.

Czytaj więcej w Money.pl
Petro Poroszenko apeluje do separatystów _ - W krótkim czasie przywróciliśmy zdolność bojową jednostek i widać, że dziś Ukraina jest silnym państwem _ - mówił prezydent.
Ukraińska armia będzie dwa razy większa W przyszłym roku Kijów planuje zwiększenie liczebności armii do 250 tysięcy.
Pokój w Doniecku? Na razie krwawe walki W dzisiejszych negocjacjach chodzi jednak o długoterminowe rozwiązanie, które pozwoli na późniejsze wycofanie wojsk ze strefy buforowej.
bFemVKjm
KOMENTARZE
(0)