Notowania

vat
06.03.2017 13:41

VAT na ubranka dla dzieci. Kukiz'15: "niech rząd działa na rzecz obniżenia podatku"

- Rząd powinien działać na rzecz obniżenia podatku VAT na buty i ubranka dziecięce z 23 proc. do 8 proc. - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). I podkreślił, że klub Kukiz'15 opowiada się za zmniejszaniem obciążeń podatkowych dla obywateli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adrian Grycuk/wikimedia (CC BY-SA 3.0 PL))

Tyszka przypomniał w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie, że rząd PO-PSL od 1 stycznia 2012 roku podwyższył VAT na buty i ubranka dziecięce z 8 proc. do 23 proc. Jak dodał, rząd argumentował wówczas tę zmianę prawem europejskim. Poseł Kukiz'15 zauważył, że w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Luksemburgu obowiązują obniżone stawki VAT na ubranka dla dzieci.

- Nie ma żadnego powodu, dla którego polskie rodziny miałyby być w tym zakresie dyskryminowane - przekonywał wicemarszałek Sejmu.

Zdaniem Tyszki, rząd powinien wysłać wniosek do Komisji Europejskiej o tzw. środek specjalny, który pozwoliłby na stosowanie w Polsce obniżonych stawek VAT na buty i ubranka dziecięce. Powiedział, że Kukiz'15 przygotował taki wniosek za Ministerstwo Finansów i potrzebny jest tylko podpis szefa resortu Mateusza Morawieckiego.

- To jest polityka rodzinna, którą Kukiz'15 uważa za rozsądną. Polityka, która polega na zmniejszaniu obciążeń podatkowych dla obywateli - podkreślił poseł.

Inicjatywa Kukiz'15, to kolejna propozycja ogłoszona w ramach akcji "Wolnościowego Poniedziałku", polegającej na cotygodniowym przedstawianiu projektów ustaw, które mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczyć niepotrzebną biurokrację.

Poprzednio zgłoszone zostały projekty dotyczące: likwidacji Polskiej Organizacji Turystycznej, tzw. dnia podatkowego, likwidacji akcyzy na samochody, wprowadzenia najprostszej deklaracji VAT w Europie, likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, obniżenia podatku VAT na e-booki i e-prasę oraz utworzenia Polskiego Instytutu Żywności.

Tagi: vat, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2017

analitykCo to za partia; Kukiz 15 ? To jest jakaś operetka ? Oni nie mają żadnego programu tylko ściemniają. Zero meritum. Żenada. Niestety Teoretyczny Kraj i … Czytaj całość

06-03-2017

greqCo to jest nie rozumiem . Ubranka dla dzieci jak wiem są drogie ale wiem to ,że jeden odkupuje od drugiej osoby tak się wymieniają jak jest taka … Czytaj całość

06-03-2017

PimpusA moze w ogole zlikwidujmy VAT?

Rozwiń komentarze (8)