Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Volkswagen to nie tylko samochody. Fabryka we Wrześni zajmie się produkcją miodu

22
Podziel się:

W zakładzie koncernu VW we Wrześni powstaje dostawczy Volkswagen Crafter. Teraz w zakładzie wytwarzany będzie również miód. Wszystko będzie przygotowane wraz z lokalnym, doświadczonym pszczelarzem.

Poza dostawczymi VW Crafterami, wielkopolska fabryka będzie też wytwarzać miód. Trafi do firmowej kantyny
Poza dostawczymi VW Crafterami, wielkopolska fabryka będzie też wytwarzać miód. Trafi do firmowej kantyny (Marek Maliszewski/REPORTER)

W zakładzie koncernu VW we Wrześni powstaje dostawczy Volkswagen Crafter. Teraz w wytwarzany będzie również... miód.

W wielkopolskiej *fabryce Volkswagena *powstała nie tylko pasieka z 25 ulami, ale również łąka miododajna - informuje PAP. Miód ma trafiać przede wszystkim do firmowej kantyny. Pomysł miał wyjść od samych pracowników spółki Volkswagen Poznań.

W wypowiedzi dla PAP, Mikołaj Jóźwiak z poznańskiego Volkswagena mówi, że podczas pierwszego sezonu planowany jest spokojny rozruch nowego projektu. Potem jednak chce uzyskiwać 40 kilogramów miodu z każdego ula.

Zobacz także: Pomysł na biznes: Miejskie pszczoły. Zobacz wideo:

Fabryka modelu Volkswagen Crafter została otwarta we Wrześni w 2016 roku. W Wielkopolsce powstają też inne auta koncernu VW - m.in. Volkswagen Caddy oraz Volkswagen Transporter. Zakład we Wrześni należy do największych i najnowocześniejszych w całym koncernie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
monino
4 lata temu
uwaga milosnicy firmy i miodu. Bedzie on produkowany z przepracowanych plynow exploatacyjnych. I tak miloscicy VWmiodu moga liczyc na miód hamulcowy, silnikowy, spryskiwaczowy i chłodnicowy. Na wiosne nowy VW servo kierownicowy.
ms3
4 lata temu
Jak czytam te komentarze to mi się scyzoryk w kieszeni sam otwiera. Po co tyle jadu? Mało wam chamstwa w polityce, że jeszcze w tak błahym temacie plujecie? Parę lat temu z mojego ogródka nagle zniknęły pszczoły - dlaczego? Bo mieszkający 3km ode mnie pszczelarz zestarzał się i zlikwidował pasiekę. Na szczęście mieszka u mnie kilkanaście miesierek. Pszczół generalnie jest mało. Za parę lat każda gmina będzie dotować pszczelarstwo a takie projekty jak ten będą bardzo liczne. Ale wy wolicie pluć na siebie. No to zdrowia życzę.
MTU
4 lata temu
A czy pszczoły przetrwają Volkswagenowskie normy emisji spalin diesla???? :))))
Kwiat intelig...
4 lata temu
Pojęcie "ekologiczny" zostało tak zmanipulowane, że zaczyna budzić niechęć. Przykładowo, Francja miała długo najczystsze wody w Europie dzięki bezimiennemu urzędnikowi epoki napoleońskiej, który wpisał w ustawę, że rury pobierające wodę z rzek do tysięcy fabryk muszą być ustanowione poniżej rur zrzucających wodę z procesów produkcyjnych. Ekologiczny pomysł Brukseli polegał, na chyba odwołanym, pomyśle Brukseli, mającym prawdopodobnie na celu ograniczenie salmonelli, likwidację gniazd jaskółek w oborach, co skończyło by się dodatkową torturą dla krówek przez gzy, owady i komary oraz likwidacją jaskółek .
Maksio
4 lata temu
A czemu tylko 40 kg/ula. Ja bym się pokusił o 80 kg nawet 160kg! A co nie stać! Co prawda moja stacjonarna pasieka daje maksymalnie kilkanaście kilo z ula, a bywają lata ze praktycznie nic, ale rozumiem że w VW potrafią kapitalistycznie zmobilizować pszczoły do roboty. To Wielkopolska, może praca przy taśmie, z lewej lejek do syropu z cukru lub czegoś tańszego, w środku taśma produkcyjna z szybkością określoną przez Zarząd VW Polska, a z prawej kranik na odbiór miodu otwarty 24h/dzień/rok (po co zasklepiać komórki, od razu do słoika). Dla najlepszych pracownic po golfie (rabat na zakup 15%) a królowej się target taki zrobi że ....
...
Następna strona