Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. Francja atakuje cele w Iraku

0
Podziel się:

Minister obrony Francji nie sprecyzował, jakie cele zostały zbombardowane, ani liczby samolotów myśliwsko-bombowych, które brały udział w operacji.

Jean-Yves Le Drian
Jean-Yves Le Drian (wikipedia/CC BY-SA 3.0/Pymouss)
bEJveLUB

Nasze lotnictwo przeprowadziło _ znaczący atak _ w ramach operacji międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji zbrojnej - poinformował minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian (na zdjęciu).

_ - W tej chwili miał miejsce ważny atak _ - powiedział minister w telewizji BFM. Nie sprecyzował, jakie cele zostały zbombardowane, ani liczby samolotów myśliwsko-bombowych, które brały udział w operacji.

Le Drian dodał, że od początku operacji prowadzonej pod dowództwem USA, samoloty francuskie przeprowadziły w sumie _ od 120 do 130 misji - zwiadowczych i bombardowań - przeciwko ekstremistom, którzy kontrolują znaczne obszary Iraku. _

bEJveLUD

_ _

- _ Jesteśmy całkowicie zdeterminowani (...), ażeby powstrzymać rzekome Państwo Islamskie od okupowania Iraku. Dzięki działaniu koalicji międzynarodowej położyliśmy kres ekspansji DAESZ (arabska nazwa IS - red.), ale nie oznacza to, że wojna się skończyła _ - oświadczył francuski minister.

Zaznaczył, że koalicja nie interweniuje na lądzie, lecz _ zapewnia wsparcie z powietrza po to, aby siły irackie mogły sukcesywnie odzyskiwać stracone terytorium _. Francuskie myśliwce przeprowadzają ataki wyłącznie w Iraku, podczas gdy lotnictwo amerykańskie również atakuje cele dżihadystów w Syrii.

Minister Le Drian odniósł się też do - jak to ujął - skandalicznej wypowiedzi dla tygodnika _ Paris Match _ prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który ocenił, że ataki z powietrza na cele IS w Syrii są nieskuteczne. _ - Ktoś, kto ma na sumieniu 200 tys. zabitych rodaków, chce nas pouczać, to nikczemne _ - powiedział Le Drian.

bEJveLUJ
Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści planują atak na USA? Ostrzeżenie We wspólnym biuletynie wywiadowczym FBI i resortu bezpieczeństwa narodowego wezwano żołnierzy do usunięcia z portali społecznościowych wszystkiego, co mogłoby ujawnić ich tożsamość.
Rząd Austrii ostro: U nas nie ma na to miejsca -_ Na ekstremizm nie ma u nas miejsca _- podkreśliła minister ds. rodziny Sophie Karmasin.
Dżihadyści zabili kilkunastu wojskowych Kilkunastu irackich wojskowych zginęło w ataku na przejście graniczne z Syrią w zachodniej części Iraku.
bEJveLVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)