Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w tunezji
02.12.2014 22:23

Wybory w Tunezji. Pierwsza sesja nowego parlamentu

Drugie wolne wybory od obalenia dyktatorskiego reżimu Zina el-Abidina Ben Alego w 2011 roku były jednym z ostatnich kroków Tunezji na drodze od autokracji do demokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Tunezyjscy deputowani składaja przysięgę.

Parlament Tunezji przeprowadził swą pierwszą sesję po październikowych wyborach parlamentarnych. Przewodniczący poprzedniej izby Mustafa Ben Dżafar oświadczył na inauguracyjnym posiedzeniu, że kraj stoi przed kolejną _ próbą na drodze do demokracji _.

Wybory wygrała świecka partia Wezwanie Tunezji (Nidaa Tounes) zdobywając 86 spośród 217 miejsc w parlamencie. Na drugim miejscu jest islamistyczna Partia Odrodzenia (Hizb an-Nahda) - z 69 mandatami. Na trzecim miejscu z 16 deputowanymi uplasował się Wolny Związek Patriotyczny (UPL) biznesmena Slima Riahiego. Czwarta w kolejności jest lewicowa koalicja Front Ludowy, która otrzymała 15 miejsc.

Drugie wolne wybory od obalenia dyktatorskiego reżimu Zina el-Abidina Ben Alego w 2011 roku były jednym z ostatnich kroków Tunezji na drodze od autokracji do demokracji.

Czytaj więcej w Money.pl
88-latek prezydentem? Wygrał pierwszą turę Potrzebna będzie druga tura wyborów, która odbędzie się w grudniu.
Tunezja dziś wybiera. Największe szanse ma... Do wyścigu stanęło 27 kandydatów, spośród których pięciu wycofało się w trakcie kampanii.
Wybierają między laickością i islamem Wybory mają wyłonić nowy parlament. Przystąpiło do nich ponad 100 ugrupowań.
Tagi: wybory w tunezji, parlament, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz