Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Założyciele Instagrama odchodzą z firmy. Konflikt z Zuckerbergiem

3
Podziel się

Założyciele Instagrama usunęli ze znajomych Facebooka. Kevin Systrom i Mike Krieger zdecydowali, że odchodzą z firmy. "Bloomberg" informuje o konflikcie z Zuckerbergiem.

Założyciele Instagrama odchodzą z firmy. Pożegnali się z pracownikami
Założyciele Instagrama odchodzą z firmy. Pożegnali się z pracownikami (Mike Krieger / Instagram)
bDzeDFjF

Założyciele Instagrama usunęli ze znajomych Facebooka. Kevin Systrom i Mike Krieger zdecydowali, że odchodzą z firmy. „Bloomberg” informuje o konflikcie z Zuckerbergiem.

Facebook przejął Instagram w 2012 r. za 715 mln dol. Jego założyciele - Kevin Systrom i Mike Krieger - pozostali wówczas w spółce. Sprzedaż była dla nich jedyną szansą na krok w przód. Korzystając z narzędzi Facebooka mogli dalej zachować niezależność Instagrama oraz jego rozwój.

bDzeDFjH

Od 2014 roku narastał jednak konflikt między nimi a Markiem Zuckerbergiem. Właśnie w 2014 roku spółka Facebook kupiła aplikację WhatsApp za 19 mld dol. Wtedy założyciele Instagrama doszli do wniosku, że oddali swoją firmę właściwie „za darmo”.

We wtorek Kevin Systrom i Mike Krieger podjęli decyzję o opuszczeniu Facebooka.

bDzeDFjN

Gdy sprzedawali firmę, mieli ok. 30 mln użytkowników, dziś ich liczba przekracza miliard. Ludzie zaznajomieni ze sprawą mówili „Bloombergowi”, że u Systroma i Kiregera frustrację wywoływało coraz większe zaangażowanie Zuckerberga w tworzeniu Instagrama oraz uzależnianie od tego rozwoju Facebooka. To miało przelać czarę goryczy.

Zobacz także: Zobacz też, jak Zuckerberg przeprosił wszystkich użytkowników:
bDzeDFjO

Zdaniem obserwatorów, odejście z firmy założycieli Instagrama odbierze aplikacji jej niezależność i tylko zbliży ją do Facebooka. Właściciel będzie robił wszystko dla dobra całej spółki, przez co Instagram może stracić wiele własnych, unikatowych cech.

Akcje Facebooka w pierwszym momencie po ujawnieniu informacji o odejściu Systroma i Kiregera spadły o 2,2 proc. - do 161,70 dol. W tym samym momencie akcje Snapchata wzrosły o 2 proc. Spekulanci zasugerowali, że konkurencyjna firma może skorzystać na tym zamieszaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzeDFki
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
Czaston Bezy
2 lata temu
No niby miliardy w grze; a jakbym czytał o tym, że dzieci biją się o łopatkę w piaskownicy. W sumie mało to zabawne i w zasadzie nieważne. Kogo to...?
jajaja
2 lata temu
zaraz na instagramie pojawi się milion reklam
kiha
2 lata temu
Kto pisze te artykuły? Czy ktoś czyta przed wstawieniem. Błędy gramatyczne są takie, że aż boli. Dziennikarz chyba powinien znać trochę lepiej język polski niż zwykły zjadacz chleba. Błąd już w tytule: kogo usunęli założyciele Instagrama?
bDzeDFkj