Notowania

Afery nie przeszkodziły twórcy Facebooka. Majątek Zuckerberga stale rośnie

Giełda wyniosła Marka Zuckerberga na trzecie miejsce rankingu najbogatszych ludzi świata. Zepchnął z niego legendarnego już inwestora Warrena Buffeta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Erin Scott)
Mark Zuckerbeg musiał tłumaczyć się przed amerykańskim Senatem z afery Cambridge Analytica

Ponad 15 proc. wzrostu wartości akcji Facebooka pozwoliło Markowi Zuckerbergowi wyprzedzić Warrena Buffeta i 7 lipca stać się wg rankingu Bloomberga trzecim najbogatszymmieszkańcem Ziemi. Majątek twórcy Facebooka w ciągu ostatnich 12 miesięcy powiększy się o 8,83 mld dol. podczas gdy guru inwestorów giełdowych stracił 4,08 mld dol. Ostatecznie 7 lipca wartość majątku Zuckerberga była wyceniana na 81,6 mld dol., a Warrena Buffeta na 81,2 mld dol.

W zyskach, których beneficjentem jest twórca Facebooka, nie przeszkodziły afery minionego roku - z Cambridge Analytica na czele - oraz głośne przesłuchania przed amerykańskim Kongresem i Parlamentem Europejskim.

Zobacz też, jak Mark Zuckerberg przepraszał użytkowników:

Zmiana w pierwszej trójce listy doskonale obrazuje także sytuację współczesnej gospodarki. Jeff Bezos, twórca Amazana (142 mld dol. majątku – red.), Bill Gates, twórca Microsoftu (94,2 mld dol. majątku – red.) oraz właśnie Zuckerberg otwierają stawkę, a ich wspólnym mianownikiem jest prowadzenie biznesu w obszarze szeroko pojętej technologii. Tym, co również rzuca się w oczy jest geografia - trzech najbogatszych to Amerykanie. W dziesiątce jest ich siedmiu. Najbogatszy Chińczyk jest dopiero na 14. miejscu.

Europejski biznes wśród najbogatszych reprezentuje dwóch przedsiębiorców działających w... modzie. Zajmujący piatek miejsce Hiszpan to twórca Zary - Amancio Ortega, który "odbił" tytuł najzamożniejszego Europejczyka od czającego się za jego plecami Bernarda Arnaulta.

Tagi: najbogatsi, majątek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-07-2018

Hotw ogóle kto jeszcze ma konto na fb?! Porażka

08-07-2018

KrisTen człowiek powinien siedzieć i do końca życia, zakaz zbliżania się do komputera. Zniszczył świat, już nic nie jest tak jak było, kontakty osobiste … Czytaj całość

08-07-2018

dr. soc. Wojt-Tob.- Pilica ,, na zakręcie ,,Zużyje 1 % swojej kasy a o 99 % będą bić się spadkobiercy w sądach. NO , może po drodze zrobi jakąś fundację i rozda za życia 10 % kasy. Walka … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)