Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmiany w zarządzie PKN Orlen. Jest nowy wiceprezes

Zmiany w zarządzie PKN Orlen. Jest nowy wiceprezes

Fot. PKN Orlen

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała Marka Podstawę z zarządu płockiego koncernu i powołała do niego jako wiceprezesa Mirosława Kochalskiego oraz jako członka Zbigniewa Leszczyńskiego - poinformowała w poniedziałek spółka.

Podstawa zasiadał w zarządzie PKN Orlen od 2012 r., odpowiadając tam za sprzedaż. Wcześniej, od stycznia 2009 r., był dyrektorem wykonawczym płockiego koncernu ds. sprzedaży detalicznej.

Czy uważasz, że "czystki" w ministerstwach, agencjach i instytucjach są potrzebne?

Tak
Nie

dziękujemy za oddanie głosu

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Nowy wiceprezes był już kiedyś pracownikiem Orlenu - w latach 1999-2002 pełnił funkcję dyrektora biura dostaw i zakupów pozapaliwowych. Ma także doświadczenie w pracy w zarządzie - przez dwa lata był prezesem spółki Ciech. Odszedł z niej, bo nie uzyskał absolutorium od walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Wcześniej, za czasów, gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński, pracował w urzędzie miejskim stolicy, gdzie pełnił różne funkcje kierownicze, w tym był p.o. prezydenta miasta.

Po zmianach dokonanych w poniedziałek przez radę nadzorczą PKN Orlen zarząd spółki liczy nie pięć, jak dotychczas, a sześć osób. W zarządzie spółki pozostali m.in. Sławomir Jędrzejczyk - wiceprezes płockiego koncernu ds. finansowych oraz członkowie: Piotr Chełmiński - odpowiedzialny za rozwój i energetykę, a także Krystian Pater - odpowiadający za produkcję.

Prezesem płockiego koncernu jest Wojciech Jasiński, powołany na to stanowisko w połowie grudnia 2015 r., gdy rada nadzorcza odwołała z zarządu ówczesnego szefa spółki Jacka Krawca.

Zgodnie ze statutem PKN Orlen, zarząd spółki może liczyć od pięciu do dziewięciu członków, łącznie z prezesem i wiceprezesami. Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza płockiego koncernu z wyjątkiem jednego, w sprawie powołania i odwołania którego decyzję podejmuje minister Skarbu Państwa, do czasu zbycia przez Skarb Państwa ostatniej akcji spółki.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
A731
78.11.74.* 2016-02-09 15:59
Mam doświadczenie SGPiS studia podyplomowe z zakresu finansów, podatków, rachunkowości, MBA, język angielski, dyplom do zasiadania w zarządach i radach nadzorczych spółek skarbu państwa i co .....z tego ..... nic bo nie należę do żadnej partii!!!!!!
obrażony
83.11.159.* 2016-02-09 14:27
PiS niech dokona najpierw czystek w swoich mizernych rozumkach, o ile w ogóle je posiadają, bo ich działania wskazują na totalne odmóżdżenie.
oil
188.146.11.* 2016-02-09 13:23
Jaka szkołę muszę skonczyc aby zostac prezesem PKN Orlen ???? ):
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zobacz więcej komentarzy (21)