Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zmiany wynagrodzeń w bankach. Od maja nowe unijne przepisy

Zmiany wynagrodzeń w bankach. Od maja nowe unijne przepisyZmienią się zasady wynagrodzeń w bankach. Sektor finansowy czeka na rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wykonania dyrektywy CRD IV. Ma ono zostać podpisane na dniach i wejść w życie 1 maja 2017 r.

Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali.

Dyrektywa CRD IV (Capital Requirements Directive) została uchwalona w 2013 r. i jest kolejnym etapem wprowadzania zmian w sektorze finansowym w odpowiedzi na kryzys finansowy w latach 2007–2009. Reguluje ona m.in. kwestię wynagrodzeń tych pracowników banków, którzy podejmują kluczowe decyzje łączące się z dużym ryzykiem dla instytucji finansowej.

ue, bank, prawo, wynagrodzenie, przepisy unijne
Czytaj także
Polecane galerie
Czar
2017-03-07 15:58
Ludzie nie słuchajcie tych kłamstw. Zwykła kasjerka z 20 letnim stażem nie może wyciągnąć 2000 w powiatowym mieście. W dużych miadtach może jest inaczej. To skandal gdzie prezesi i zarząd zarabiają miliony a kasjerki klepią biedę. Ci ludzie nic nie robią tylko myślą jak skubnąć klijentów amber gold skok wołomin kredyty frankowe i bóg wie co jeszcze to wszystko robota bankowców na wysokich stołkach.
wyp3
2017-03-07 12:08
Nie jestem za tym aby prezesi dostawili dużych pieniędzy ale w prywatnych bankach to co do zasady właściciel (zarząd, akcjonariusze etc.) powinien móc robić co chce. Jak kogoś stać na dawanie ogromnych pensji to w sumie jego rzecz. Za chwilę będzie wiadomo ile ma zarabiać spawacz, rolnik i pozostali.
Mówię jak jest
2017-03-06 09:00
Czas opodatkować kler, konkordat do likwidacji.
Pokaż wszystkie komentarze (7)