Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany wynagrodzeń w bankach. Od maja nowe unijne przepisy

7
Podziel się:

Sektor finansowy czeka na rozporządzenie Ministra Finansów ws. wykonania dyrektywy CRD IV, zmieniającej zasady wynagrodzeń w bankach. Ma ono zostać podpisane na dniach i wejść w życie 1 maja 2017 r. Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali.

Zmiany wynagrodzeń w bankach. Od maja nowe unijne przepisy
(Fotolia)
bEJHRoSt

Zmienią się zasady wynagrodzeń w bankach. Sektor finansowy czeka na rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wykonania dyrektywy CRD IV. Ma ono zostać podpisane na dniach i wejść w życie 1 maja 2017 r.

Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali.

bEJHRoSv

Dyrektywa CRD IV (Capital Requirements Directive) została uchwalona w 2013 r. i jest kolejnym etapem wprowadzania zmian w sektorze finansowym w odpowiedzi na kryzys finansowy w latach 2007–2009. Reguluje ona m.in. kwestię wynagrodzeń tych pracowników banków, którzy podejmują kluczowe decyzje łączące się z dużym ryzykiem dla instytucji finansowej.

bEJHRoSW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
Newseria
KOMENTARZE
(7)
Czar
5 lata temu
Ludzie nie słuchajcie tych kłamstw. Zwykła kasjerka z 20 letnim stażem nie może wyciągnąć 2000 w powiatowym mieście. W dużych miadtach może jest inaczej. To skandal gdzie prezesi i zarząd zarabiają miliony a kasjerki klepią biedę. Ci ludzie nic nie robią tylko myślą jak skubnąć klijentów amber gold skok wołomin kredyty frankowe i bóg wie co jeszcze to wszystko robota bankowców na wysokich stołkach.
wyp3
5 lata temu
Nie jestem za tym aby prezesi dostawili dużych pieniędzy ale w prywatnych bankach to co do zasady właściciel (zarząd, akcjonariusze etc.) powinien móc robić co chce. Jak kogoś stać na dawanie ogromnych pensji to w sumie jego rzecz. Za chwilę będzie wiadomo ile ma zarabiać spawacz, rolnik i pozostali.
Mówię jak jes...
5 lata temu
Czas opodatkować kler, konkordat do likwidacji.
bEJHRoSX
opel
5 lata temu
..a mi lata ile prywatny płaci swoim pracownikom...jego małpy i jego zabawki!
Prawnik
5 lata temu
A KIEDY TRZĘSIENIE PENSJI I EMERYTUR W SĄDOWNICTWIE I PROKURATURZE? Jak długo emerytury kasty sędziowskiej III RP będą większe od pensji ministrów? - to skandal !