Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Wirtualne Targi Pracy IT umożliwią skuteczną rekrutację w czasie epidemii

0
Podziel się

Już 14 maja odbędzie się jedno z największych rekrutacyjnych wydarzeń online tego roku w Polsce – wirtualne targi pracy IT skierowane do kandydatów na wszystkich poziomach doświadczenia. Targi odbędą się w całości w sieci – na platformie do wydarzeń wirtualnych. W ramach wydarzenia zostanie stworzona specjalna, wirtualna hala wystawiennicza, na której swoje stoiska będą mieli wszyscy wystawcy. Dodatkowo przewidziane są wydarzenia towarzyszące w postaci webinarów oraz konkurs dla uczestników.

Wirtualne Targi Pracy IT umożliwią skuteczną rekrutację w czasie epidemii
(materiały partnera)
bEpXlpud

Partnerem tekstu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju.

Targi są odpowiedzią na oczekiwania i wyraźną potrzebę rynku wynikającą z obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej i związanej z nią zwiększonej podaży kandydatów branży IT. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, czyli organizacja non-profit powołana przez Polski Funduszu Rozwoju, oraz jej partner merytoryczny Fundacja Academic Partners, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji największych targów pracy IT w Polsce.

Platforma, na której odbędą się targi umożliwia prezentację profilów wystawców, a także zapoznanie się uczestników z materiałami pracodawców, interaktywny kontakt poprzez tekstowy chat online lub Skype, przesłanie zapytania i danych poprzez formularz kontaktowy. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy będą mogli dołączyć do wydarzenia w dowolnej chwili i bardzo efektywnie spędzić czas. Jednocześnie dostaną dobre narzędzie do analizy swojej sytuacji na rynku pracy i bezpośredni kontakt z rekruterami i ekspertami z obszaru IT/Data Science z wielu firm jednocześnie.

bEpXlpuf

To nie wszystko, organizatorzy planują także serię wydarzeń towarzyszących w postaci webinarów karierowych prowadzonych przez pracodawców i zaproszonych ekspertów. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora IT, firm rekrutacyjących i innych przedsiębiorstw zainteresowanych prowadzeniem rekrutacji lub promocji w obszarze IT. Ze względu na społeczny aspekt realizowanych przez obie Fundacje-organizatorów projektów, formuła targów obejmuje bezpłatny udział w wydarzeniu organizacji non-profit oraz firmy z obszaru medycyny.

Chcemy, aby w czasie targów organizacje non-profit mogły dołączyć do wystawców i zaprezentować siebie i swoje oferty dla osób szukających pracy w obszarze IT. Sami jesteśmy Fundacją, dlatego wiemy jak trudna jest ich sytuacja obecnie. Widzimy i rozumiemy ich potrzeby. – mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Uczestnikami wydarzenia będą specjaliści i eksperci oraz studenci i absolwenci, ale także osoby szukające pracy lub myślące o rozpoczęciu swojej kariery w IT z szeroko pojętych obszarów IT, metod ilościowych oraz Data Science.

W czasie epidemii realizacja wydarzenia w sieci jest jedynym rozwiązaniem, ale także doskonałym sposobem na powiększenie dostępności wydarzenia na obszar całej Polski. W związku z tym, niewykluczone, że zrealizowane zostaną kolejne edycje targów realizowanych w tej formule. – mówi Michał Bijata, Prezes Zarządu Fundacji Academic Partners.

bEpXlpul

Organizatorzy liczą, że wydarzenie pozwoli kandydatom na efektywne poszukiwanie pracy, a pracodawcom na powiększenie baz rekrutacyjnych mimo trwającej w kraju i na świecie epidemii koronawirusa. Oczekiwania organizatorów względem frekwencji są realne i optymistyczne, co wynika ze znajomości rynku oraz wieloletniego doświadczenia. # Targi Pracy IT wraz z Warszawskimi Dniami Informatyki, tworzone przez Fundację Academic Partners, stanowią największe polskie wydarzenia rekrutacyjne IT i Data Science, w których udział dotąd wzięło blisko tysiąc polskich i zagranicznych pracodawców oraz ponad 100 tys. kandydatów.

Rejestracja na Wirtualne Targi Pracy IT ONLINE jest możliwa na stronie: www.targipracyit.pl/online

Portal wp.pl jest Patronem Medialnym wydarzenia.

Partnerem tekstu jest Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju

bEpXlpuG
KOMENTARZE
(0)