Notowania

brexit
21.03.2019 19:21

Wojsko szykuje się na "no deal". W bunkrze nuklearnym zebrał się sztab

Londyn na poważnie wziął się za przygotowania do scenariusza twardego brexitu. W bunkrze nuklearnym pod budynkiem Ministerstwa Obrony od 18 marca funkcjonuje wojskowy zespół odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons Open Government License)
Siedziba brytyjskiego Ministerstwa Obrony - pod tym budynkiem znajduje się bunkier nuklearny Pindar (Fot: Allan House)

Według ujawnionych przez stację Sky News informacji, operacja o kryptonimie Redfold rozpoczęła się 18 marca, ale jej ewentualnie rozszerzenie to kwestia kolejnych dni. Wszystko będzie zależeć od rozwoju sytuacji związanej z opuszczaniem Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo.

Sztab zarządzający operacją usytuowany jest w bunkrze nuklearnym o nazwie Pindar, który zlokalizowany jest pod budynkiem ministerstwa Obrony przy Whitehalll w Londynie. Wśród zadań wojskowych jest m.in. pomoc w transporcie żywności, paliwa i innych dóbr do kraju, jak i w jego obrębie Z tego względu 200 z żołnierzy to osoby z uprawnieniami do kierowania cystern.

Sejm przyjął pakiet ustaw przygotowujących Polskę na twardy brexit.
Brexit. Polska szykuje się na najgorsze. Sejm przegłosował pakiet zmian w prawie

Gdyby doszło do "twardego breixtu" sztab kryzysowy ma do dyspozycji 3500 żołnierzy już postawionych w stan gotowości. Redfold to tylko część szerszej operacji szykowanej na wypadek wyjścia bez umowy. Całością tzw, operacji Yellowhammer zarządza Cabinet Office. Bunkier Pindar służył dotychczas do zarządzania podczas wojen oraz kryzysów wewnątrz państwa.

Brexit. "To smutne, że tak wielki kraj się autodegraduje":

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-03-2019

HelKiedy oddadzą nasz depozyt złoto i zwrócą pieniądze za obronę ich podczas II Wojny Swiatowej za brak zaproszeń na paradę polskich lotników

21-03-2019

Dywizjon 303Ciekawe , czy Polska bedzie bronic Anglie jak w czasie II wojny czy tez razem z Niemcami na Anglie napadnie . Nie zapominajmy , ze dzis mamy F-16 !!!

21-03-2019

kkLudzie jak ubezwlasnowolnione, "wypasane" stado wyborcow. Furtka nie w te strone i stado bezmyslnie sie tratuje w panice. Chyba do pomyslenia w kazdym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)