Notowania

rynek pracy
07.07.2019 14:00

Wynagrodzenia magazynierów 2018. Najwyższe zarobki mają osoby z 10-letnim stażem

3205 zł - tyle wynosiła mediana wynagrodzeń magazynierów w 2018 r. Najwyższe zarobki osiągali pracownicy z województw wielkopolskiego i mazowieckiego - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Praca w magazynie budowlanym (Fot: Photographee.eu)

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2018 roku uczestniczyły 1534 osoby zatrudnione na stanowisku magazyniera, z czego 90% stanowili mężczyźni. Wśród uczestników najliczniejszą grupę (47%) stanowiły osoby poniżej 30 roku życia, a zaledwie 7% z nich miało więcej niż 50 lat. Ponad połowa uczestników (57%) posiadała wykształcenie średnie lub pomaturalne. Większość ankietowanych (62%) stanowiły natomiast osoby zatrudnione w firmach z przewagą kapitału polskiego.

Mediana wynagrodzeń magazynierów wyniosła 3 205 PLN brutto. Z kolei co czwarta osoba zatrudniona na tym stanowisku zarabiała poniżej 2 775 PLN. Płace 25% najlepiej wynagradzanych pracowników wyniosły natomiast co najmniej 3 700 PLN.

W 2018 roku najwyższe wynagrodzenia otrzymywali magazynierzy zatrudnieni na terenie województw wielkopolskiego i mazowieckiego. W obu przypadkach mediana ich wynagrodzeń wyniosła 3 493 PLN. Najniższe pensje na tym stanowisku otrzymywały osoby z województw: podkarpackiego i lubelskiego. Można natomiast zauważyć, iż w większości województw (10 na 16) miesięczne zarobki magazynierów przekraczały 3 000 PLN.

Obejrzyj także: Pensja minimalna w górę. Ważny impuls, by pracować

(Sedlak&Sedlak)
(Fot: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2018 roku)

Na wykresie 2 przedstawiono zarobki magazynierów z różnym stażem pracy. Najwyższe pensje zaobserwowano wśród uczestników ze stażem pracy między 9 a 10 lat. Najniższa mediana występowała natomiast wśród magazynierów ze stażem wynoszącym poniżej jednego roku.

(Sedlak&Sedlak)
(Fot: Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2018 roku)

Magazynierzy zarabiali więcej w firmach o przewadze kapitału zagranicznego. Mediana ich zarobków w firmach zagranicznych była wyższa o 250 PLN.

(Sedlak&Sedlak)
(Fot: Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2018 roku)

Informacje o badaniu: W 2018 roku w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń uczestniczyło 101 860 osób. 60% uczestników badania to osoby powyżej 30 roku życia, 70% ma wykształcenie wyższe. 47% respondentów pracuje w przedsiębiorstwach w których zatrudnionych jest powyżej 250 osób, z kolei 66% pracuje w firmach z przewagą kapitału polskiego (powyżej 50%).

Najrówniejsi prezesi. Jest taki, który zarabia mniej niż pracownicy

Jeżeli są Państwo zainteresowani zamówieniem szczegółowego raportu na temat wynagrodzeń na konkretnym stanowisku, w konkretnym regionie, wybranej branży czy grupie zawodowej zapraszamy do złożenia zamówienia.

Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.
Ankietę do badania można znaleźć tutaj.

Paweł Rusocki
Sedlak & Sedlak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek pracy, zarobki, magazynierzy, gospodarka, wiadomości
Źródło:
wynagrodzenia.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2019

MariuszNo faktycznie , zarobki takie że jest się czym chwalić ,ha ha ha. W obecnej sytuacji to w Polsce najniższe zarobki to powinny być 3 tyś na rękę.

07-07-2019

SEBPodajcie ile zarabiaja NETTO!!!!!!!!!!!!!!!!

07-07-2019

PolusMasakra zarobki gorsze od chincyków w chinah , i jak rzyc w tej polsce, najlepiej to mają politycy a reszta to ochłapy niech zbiera . Nie zyje się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (66)