Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zarobki w NBP. Jarosław Kaczyński zabrał głos

342
Podziel się

Jarosław Kaczyński mówi, że jest "zniesmaczony" zarobkami dwóch pań z NBP, bliskich współpracowniczek Adama Glapińskiego.

Prezes PiS jest "zniesmaczony" sprawą zarobków w NBP.
Prezes PiS jest "zniesmaczony" sprawą zarobków w NBP. (East News)
bEqiZylN

- To sytuacja niestosowna, ale również trudno się dopatrzeć złamania prawa - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Szef PiS jednak podkreśla, że jego zdaniem sprawa zarobków w Banku nie jest żadną aferą, gdyż "afera zaczyna się wtedy, gdy ktoś osiąga wielkie nielegalne korzyści".

I zaznacza, że jego partia szybko zareagowała. - My na sprawę owych pań zareagowaliśmy, przyjmując szybko ustawę o jawności zarobków - mówi Kaczyński.

bEqiZylP
Zobacz także: Skrupulatne kontrole w NBP i KNF. Zobacz wideo

Media podawały, że bliskie współpracowniczki prezesa NBP, Kamila Sukiennik oraz Martyna Wojciechowska, zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Bank jednak odmówił podania, ile dokładnie wynoszą ich zarobki.

Prezes Glapiński krytykował także projekt dot. ujawnienia zarobków w NBP.- Jak będzie trzeba w internecie opublikować nasze zdjęcia rentgenowskie, to też to zrobimy - mówił prezes NBP Adam Glapiński, komentując projekt ustawy.

bEqiZylV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqiZymq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(342)
BDW
2 lata temu
TO JEST PO PROSTU CHAMSTWO I BUTA....I ZAROBKI I W OGÓLE TO ,ZE TAKI CZŁOWIEK PEŁNI FUNKCJE PREZESA BANKU POLSKIEGO .PRZECIEŻ TO SĄ PIENIĄDZE I OSZCZĘDNOŚCI LUDZI ,KTÓRZY W TYM BANKU MAJA SWOJE KONTA.A PAN KACZYŃSKI NIECH SIĘ NIE DZIWI PRZECIEŻ TO JEST JEGO BLISKI KOLEGA....I NIE WIADOMO CZY SAM NIE PRZYCZYNIŁ SIĘ DO TEGO ,ŻE ZOSTAŁ ON NOMINOWANY NA TO STANOWISKO.
suweren
2 lata temu
I o co chodzi? Im się to po prostu n a l e ż y! Jak mawiał klasyk.
czeskiFilm
2 lata temu
Paranoja ...
bEqiZymr
ova
2 lata temu
Podobnie jest w wielu urzędach, gdzie faktyczną władzę wykonuje grupa potomków UB. Dobre zarobki tylko dla wybranych swoich pociotków.Gdyby dokładnie sprawdzić,kim byli ich dziadkowie,teściowie,wujkowie, sprawa stałaby się jasna.Inni zdolni i pracowici są zagrożeniem, bo mogą coś zauważyć, więc najlepiej pozbywac sie ich z byle powodu.O awansie nie ma mowy.Ciche układy spokojnie działają dalej.
mbb
2 lata temu
zachowanie nie tego pana to.........!!!!!!
...
Następna strona