Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zasiłki pielęgnacyjne poszły w górę. Wkrótce wzrosną też świadczenia pielęgnacyjne

78
Podziel się

Zasiłek pielęgnacyjny wynosi od listopada 213 zł. Z początkiem stycznia o ok. 250 zł wzrośnie świadczenie przygotowane z myślą o opiekunach osób z niepełnosprawnościami – świadczenie pielęgnacyjne.

Zasiłek pielęgnacyjny przeznaczony jest dla niepełnosprawnych dzieci, osób powyżej 16. roku życia i seniorów powyżej 75. roku życia
Zasiłek pielęgnacyjny przeznaczony jest dla niepełnosprawnych dzieci, osób powyżej 16. roku życia i seniorów powyżej 75. roku życia (freeimages.com, Jos van Galen)
bEieCqzV

1 listopada wzrósł zasiłek pielęgnacyjny – z dotychczasowych 184,42 zł do 213 zł. To druga, po ubiegłorocznej, podwyżka tego świadczenia. Ministerstwo rodziny chwali się, że w sumie po kilkunastu latach zaniedbań świadczenie wzrosło o 62,84 zł, czyli o 40 proc. – informuje "Super Express".

Z początkiem stycznia w górę pójdzie również świadczenie pielęgnacyjne – z 1830 zł do ok. 2 080 zł. Świadczenie to powiązane jest z płacą minimalną, a ta wzrośnie właśnie od 1 stycznia.

bEieCqzX

Zasiłek pielęgnacyjny jest wypłacany niepełnosprawnym dzieciom i osobom powyżej 16. Roku życia (jeśli niepełnosprawność powstała przed 21. rokiem życia) oraz seniorom powyżej 75 lat. Z kolei świadczenie pielęgnacyjne jest przeznaczone dla rodziców, krewnych lub opiekunów prawnych, którzy opiekują się osobą niepełnosprawną.

Zobacz także: Obejrzyj: Stanisław Szwed: waloryzacji 500+ nie będzie
bEieCqAd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEieCqAy
KOMENTARZE
(78)
precz z po
2 lata temu
a od kiedy wzrosnie w koncu zasilek rodzinny na dziecko????a nie tylko niepelnosprawnym udogadzacie najpierw wzrost pielegnacyjnego pozniej opiekunczego do pensji minimalnej a teraz to pomyslcie o rodzinach bo ten zasilek juz od kilku lat stoi w miejscu!!!!
chwalmy dobre...
2 lata temu
Zasiłek pielęgnacyjny, i to w dwóch ratach, istne szaleństwo, jeśli wspomnieć o wzroście kosztów wszystkiego w tym okresie. Od 2006 roku nie zmieniany. Kwota porażająca, w zestawieniu z przyznawanymi sobie premiami i wszystkimi 500 plusami.
gosc
2 lata temu
Rodzic tylko zdrowe dzieci.
bEieCqAz
Emma
2 lata temu
Jeżeli jestem opiekunem prawnym to czy PRZYSŁUGUJĄ mi się jakieś pieniądze jeżeli tak to gdzie mam załatwić
Emma
2 lata temu
Jeżeli jestem opiekunem prawnym to czy PRZYSŁUGUJĄ mi się jakieś pieniądze jeżeli tak to gdzie mam załatwić
...
Następna strona