Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zdrowie na kredyt. Czy leczenie na raty ma sens?

3
Podziel się:

Nowy telewizor czy tegoroczny model telefonu komórkowego kupiony na raty nie wzbudza naszego zainteresowania w tak dużym stopniu, jak leczenie na kredyt.
Polacy boją się w takiego sposobu finansowania i odkładają temat własnego zdrowia na później. Pytanie, czy warto czekać?

Zdrowie na kredyt. Czy leczenie na raty ma sens?
(Pixabay.com)

Jak sfinansować leczenie?

Niezwykle popularną formą finansowania leczenia obok tzw. medycznych rat jest kredyt gotówkowy online. Decydując się na pożyczkę konsumencką w dowolnie wybranym banku, nie musimy podawać celu, na jaki zostaną spożytkowane pieniądze. Ponadto dodatkową zaletą jest fakt, że pożyczką możemy sfinansować nie tylko sam zabieg czy operację, ale również koszt pobytu w szpitalu oraz wszystkie dodatkowe opłaty związane z leczeniem.

Chcąc wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego, warto skorzystać z porównywarki usług finansowych. Dzięki niej w prosty sposób możesz zestawić ze sobą oferty najbardziej popularnych banków w Polsce i wybrać tę najlepszą dla siebie. Porównując poszczególne propozycje, warto nie tylko zwrócić uwagę na wysokość miesięcznej raty, ale również na oprocentowanie kredytu oraz RRSO.

Zobacz także: Obejrzyj także: Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Kolejną opcją są pożyczki na finansowanie leczenia, zwane również medycznymi ratami. Dzięki nim możesz sfinansować wszystkie zabiegi medyczne, estetyczne oraz zadbać o wszystkie koszty okołozabiegowe takie jak transport, leki czy wizyty kontrolne. Różnica pomiędzy tą opcją a pożyczką gotówką jest taka, że w tym przypadku pożyczona kwota zostanie przelana bezpośrednio na konto placówki, która będzie odpowiadała za twoje leczenie, a przy kredycie gotówkowym wszystkie środki dostarczone zostaną na twoje konto osobiste.

Kolejną różnicą jest wysokość kwoty, jaką możesz przeznaczyć na koszty okołozabiegowe - w przypadku pożyczki na finansowanie leczenia jest to ustalony procent od kwoty głównej (przeważnie 20%, jednak nie więcej niż 3 tys. złotych), a w przypadku pożyczki udzielonej przez bank, sam ustalasz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na ten cel.

Karty kredytowe mogą również okazać się dobrym wyborem, jeśli kwota, której potrzebujemy, jest stosunkowo niska, a my mamy pewność, że uda nam się ją w niedługim okresie spłacić. Wybierając kartę kredytową, należy pamiętać o tym, aby okres bezodsetkowy był możliwie najdłuższy, ponieważ jest to czas, w którym bank nie pobiera żadnych odsetek za wykonane transakcje. Chcąc wybrać najtańszą ofertę, warto zwrócić uwagę również na to, czy bank pobiera opłatę roczną lub opłatę za wydanie karty kredytowej oraz ile wynosi minimalny limit kredytowy.

Jak dużej pożyczki potrzebuję?

Leczenie na raty nie dotyczy tylko popularnych zabiegów stomatologicznych czy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Z opcji leczenia na kredyt możemy skorzystać wtedy, gdy chcemy sfinansować sobie np. pobyt w sanatorium czy też leczenie niepłodności, zabiegi ortopedyczne, okulistyczne, a nawet… usługi weterynaryjne.

Chcąc ułatwić ci wybór najlepszej opcji finansowania, przygotowaliśmy dla ciebie proste zestawienie poszczególnych produktów finansowych wraz z cenami najbardziej popularnych zabiegów w Polsce.

3. KARTA KREDYTOWA
Karta z minimalnym limitem od 3 000 zł lub mniejszym. Liczba rat: 6

Minimalna kwota transakcji: 500 zł
Kwota do spłaty: 3 064,37 zł
Oprocentowanie: 10%

Jak widać, w większości przypadków kredyt gotówkowy okazał się atrakcyjniejszą formą finansowania niż raty medyczne. Przed wybraniem dogodnej formy warto jednak porównać wszystkie dostępne na rynku opcje finansowania.

Gdzie za leczenie mogę zapłacić w ratach?

Jeśli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, to tak naprawdę nie musisz interesować się tym, gdzie możliwe jest leczenie na raty, ponieważ i tak w efekcie zapłacisz za zabieg kartą lub gotówką. Taka forma finansowania może być wygodna również w przypadku leczenia za granicą, gdzie leczenie na raty wygląda całkowicie inaczej niż w Polsce. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy skorzystać z finansowania oferowanego przez placówki medyczne lub skorzystać z rat medycznych.

W takim przypadku przed podjęciem decyzji o leczeniu warto sprawdzić na stronie internetowej pożyczkodawcy, które kliniki oraz placówki medyczne mają podpisaną z nimi umowę. Znalezienie wybranej placówki zajmuje chwilę, wystarczy podać województwo oraz „dziedzinę” leczenia (estetyka, ortopedia itd.). Można również wyszukać konkretną placówkę, podając jej pełną nazwę.

Jeśli chcesz skorzystać z finansowania oferowanego przez placówki medyczne, to musisz sprawdzić na stronie internetowej wybranej placówki lub osobiście zapytać, czy taka forma finansowania jest w tym konkretnym przypadku możliwa. Taka forma płatności z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, dlatego wiele polskich klinik oferuje leczenie na raty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
totalmoney.pl
KOMENTARZE
(3)
Kris
5 lata temu
To jest jedyny kredyt który ma sens, jak lekarz nie wyleczy pacjent umrze to kredytu w ogóle nie spłaci hehe chyba że bank będzie ścigał lekarza że dłużnika do śmierci doprowadził
ciekawy
5 lata temu
Czy nowy program żondu i ministranta zdrowia (może raczej choroby) ? PATOLOGIA+, SŁUŻBA ZDROWIA-. Czy odpowiedni pasibrzuch poświęcił projekt?
Tad
5 lata temu
To może tak ZUS ( ubezpieczenie zdrowotne ) na raty płacić