Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
08.06.2020 13:24

Znaleziono skarb wart milion dolarów

W amerykańskich Górach Skalistych odnaleziono skrzynię ze skarbem, ukrytą 10 lat temu przez kolekcjonera zabytków. Jej zawartość jest wyceniana na milion dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Znaleziono skarb ukryty w Górach Skalistych.

Skrzynię pełną skarbów ukrył w Górach Skalistych amerykański kolekcjoner zabytków Forest Fenn. Wskazówki dotyczące miejsca ukrycia zawarł w poemacie zamieszczonym w wydanej w 2010 roku autobiografii zatytułowanej "The Thrill of the Chase".

O odnalezieniu skarbu Fenn poinformował w wywiadzie dla gazety "Santa Fe New Mexican". Nie zdradził przy tym tożsamości osoby, która znalazła skarb, ani dokładnego miejsca jego ukrycia.

W ważącej 9 kilogramów skrzyni znalazły się m.in. złote monety i biżuteria, których wartość szacuje się na milion dolarów.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Ukrywając skrzynię ze skarbem kolekcjoner chciał "wskrzesić emocje towarzyszące dawnym odkrywcom".

Skarbu przez 10 lat poszukiwali odkrywcy, przeczesując tereny na obszarze ciągnącym się od Nowego Meksyku do Montany na terenie USA.

Teren poszukiwań był trudny. Kolekcjoner potrzebował aż dwóch wypraw, aby ukryć skrzynię. W ciągu 10 lat dwukrotnie uzupełniał ją o dodatkowe skarby.

W czasie jej poszukiwań zginęło pięć osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: usa, skarb, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2020

PolU nas jest dużo więcej do znalezienia wystarczy znależć konta żon morawieckiego i szumowskiego oraz rydzyka.

09-06-2020

RealistaA bejdoki co miesiąc po 500 okradają Polaków bo na robia dzieci a później ich nie stać na utrzymanie i jeszcze zapomogi biorą zlikwidować MOPS nie … Czytaj całość

09-06-2020

🤣 proktologW Polsce skarbu szuka wielu. Każdy z nich coś obiecuje, żeby przechytrzyć pilnującego go strażnika-naród. Każduy by chciał zasiąść na tym złotym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (47)