Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Znana sieć przechodzi do historii. Zniknął ostatni sklep

361
Podziel się:

Sieć "Piotr i Paweł" po 31 latach całkowicie znika z rynku. W tym tygodniu ostatni sklep działający pod wciąż dobrze rozpoznawalnym szyldem przeszedł rebranding na Eurospar - piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Znana sieć przechodzi do historii. Zniknął ostatni sklep
To definitywny koniec sieci sklepów Piotr i Paweł (Pixabay, pixabay)

Serwis przypomina, że sanacja sieci trwała 2,5 roku. W międzyczasie niemal połowa sklepów zniknęła lub sprzedano je w małych transakcjach.

"Co najważniejsze: udało się znaleźć docelowego inwestora. Południowoafrykańska SPAR Group zadeklarowała chęć przejęcia Piotra i Pawła za 1 zł i obietnicę spłaty części długów. SPAR przejął kontrolę nad polską siecią w 2019 r., a w marcu 2020 r. wierzyciele Piotra i Pawła poparli propozycje układowe, zakładające spłatę łącznie 95 mln zł" - czytamy.

Zobacz także: Ceny żywności. W marketach drożyzna, u rolnika tanio - skąd się to bierze?

Piotr i Paweł znika z rynku

Wiadomoscihandlowe.pl zwracają uwagę, że rebranding wszystkich sklepów na SPAR, SPAR Express i Eurospar miał się zakończyć w pierwszym kwartale 2021 r. "W większości placówek się to udało, jednak w pojedynczych lokalizacjach proces został rozciągnięty w czasie w związku chociażby z renegocjowaniem cen czynszów z właścicielami obiektów" - wyjaśnia serwis.

Biuro prasowe SPAR potwierdziło właśnie, że ostatnim Piotrem Pawłem w Polsce był supermarket w centrum handlowym Klif w Warszawie. "Tak naprawdę jednak placówka od wielu miesięcy funkcjonowała jako quasi-Spar, ze sparowym asortymentem i wieloma typowo sparowymi akcentami wizualnymi. Pełny rebranding zakończył się w tym tygodniu" - piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Sieć stworzona została w latach 90. przez Eleonorę Woś i jej synów, Piotra i Pawła. Według stanu na 24 października 2016 roku sieć miała około 150 sklepów w całej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(361)
123
2 lata temu
Proszę mi to wytłumaczyć. Skoro ktoś przejął PiP z 93 milionami długów, to może oznaczać z grubsza i w dużym skrócie, że kupili towarów na kilkadziesiąt milionów i nie zapłacili (reszta to może zaległe czynsze, płace, podatki, media itp.). Ale zapewne niemal wszystkie te towary zostały sprzedane w sklepach i to za żywą gotówkę. Więc gdzie się podziała kasa za sprzedaż tych towarów, z pewnością i niewątpliwie sprzedanych z marżą? Długi powstają przecież za niezapłacone dostawy towarów i usług, a nie z powietrza.
VonSNAKE
2 lata temu
A właśnie że nie prawda, bo Piotr i Paweł dalej jest ;) na stronie Spar ;)
halik
2 lata temu
A ja tam wole urozmaicenie w handlu i bardzo dobrze ze mamy sklepy roznych wlascicieli z roznych krajow. A co nasze sklepy rodzime nam oferuja.Bieda i nic ciekawego. Poza tym nie poto weszlismy do UE aby dalej tkwic w naszych szarych sklepach.Niech ucza sie od zachodnich sasiadow jak nalezy dbac o handel. Wspierac nasze to znaczy w czym ,nie zyjemy w komunie aby nie otwierac sie na cos nowego, innego.Kto to taki myslacy.Strach.
emerytka
2 lata temu
kupujcie tylko w polskich sklepach to jest patriotyzm
Jax
2 lata temu
POLSKIE FIRMY W POLSCE UMIERAJĄ ABY NIEMIECKIE I FRANCUSKIE FIRMY MOGŁY SIĘ PANOSZYĆ
...
Następna strona