Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związkowcy w Kauflandzie mają dość. Zapowiadają referendum strajkowe

Od wielu tygodni związkowcy z sieci Kaufland walczą o podwyżki w wysokości 800 zł dla wszystkich pracowników zatrudnionych w spółce. Zapowiadają, że jeśli zarząd nie przychyli się do żądań podwyżek, zorganizują referendum strajkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Związkowcy chcą 800 zł podwyżki dla każdego pracownika

Kaufland nie zgodził się na proponowane podwyżki pensji, ale zapowiedział, że pracowników czekają podwyżki od marca. Kłopot w tym, że nie wiadomo, jakie – informuje Business Insider Polska.

Spór zbiorowy w Kauflandzie trwa od września 2019 r. Przedstawiciele Wolnego Związku Zawodowego "Jedność Pracownicza" oczekują podwyższenia pensji o 800 zł. Argumentują to rosnącymi kosztami życia oraz dużym obciążeniami.

Związkowcy chcieli, aby pensje pracowników wzrosły średnio o 800 zł. Obecnie w pierwszym roku pracownicy mogą otrzymać od 3000 zł do 3400 zł brutto miesięcznie na stanowisku kasjer/sprzedawca, wliczając w to dodatek motywacyjny w wysokości 400 zł za 100-proc. frekwencję w pracy. Dla porównania w Lidlu na podobnym stanowisku zarobić można od 3,1 tys. zł do 4 tys. zł.

"Pragniemy zaznaczyć, że wyniki ostatnich analiz potwierdziły, iż Kaufland jest jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców spośród analizowanych sieci handlowych. Od nowego roku obrotowego rozpoczynającego się 1 marca planujemy kolejną podwyżkę, a decyzję o jej wysokości podejmiemy po zakończeniu trwających obecnie szczegółowych analiz" - zapowiada Kaufland w przesłanej do naszej redakcji informacji.

- W porównaniu do poprzednich lat w marketach pracuje o wiele mniej osób, a pracy nie ubywa - powiedział w rozmowie z serwisem Business Insider Polska Wojciech Jendrusiak, szef Międzyzakładowej Organizacji WZZ "Jedność Pracownicza".

Kilkakrotnie odbyły się spotkania zarządu z WZZ "Jedność Pracownicza", jednak zakończyły się one niepowodzeniem. Związkowcy chcą więc teraz zorganizować referendum strajkowe. Sieć obiecała w trakcie negocjacji podniesienie pensji od marca, jednak nie poinformowała, jakie kwoty wchodzą w grę.

Obejrzyj także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach - fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Kaufland zamierza otworzyć sklepy w Australii
Kaufland wchodzi do Australii. Ambitne plany sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-02-2020

KasjerTak wygląda praca w Polsce!!!! 2600 zł brutto za ciężka pracę to kpina.Wyzysk na maksa.

05-02-2020

Smutna prawdaKaufland to dno, ciągły mobbing i oczekiwanie cudów. Zero kompetencji od osób z centrali takich jak foltyn czy ławnik. Zatrudniają Ukraińców przez … Czytaj całość

06-02-2020

EdekJesteście frajerami jak od zachodniej firmy chcecie byle 800zl. Powinno być 800 euro co najmniej bo macie pracę tak samo ciężką jak koledzy z waszej … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)